Новини України та світу

Пояснили природу гомосексуальності

Пояснили природу гомосексуальності

Найбільше дослідження про джерела одностатевої сексуальної поведінки доводять, що не існує ізольованого гена, який визначає сексуальний потяг до представників своєї власної статі, однак близько 25% такої схильності обумовлена генетичними факторами.

Вчені з Центру психіатричних досліджень при Гарварді заявили, що у міжнародному дослідженні взяли участь 493 000 осіб зі США, Великої Британії та Швеції. Група учасників в 100 разів більша, ніж в будь-якому попередньому дослідженні на тему зв’язку між генетикою та одностатевим потягом.

Результати дослідження базуються на генетичних тестуваннях і опитуваннях. Учасники відповідали на питання про частоту їх одностатевих сексуальних відносин, а не про те, чи вважають вони себе геями або лесбійками.

Вчені виявили п’ять “специфічних генетичних варіантів, які асоціюється з одностатевою поведінкою”, однак при комбінації цих варіантів, вони змогли пояснити лише 1% потягу людини до своєї статі.

“Це природна і нормальна частина існування нашого виду. Це також доводить той факт, що ми не повинні намагатися віднайти ліки для геїв”, – стверджує дослідник Бен Ніл, директор з генетики Центру психіатричних досліджень Гарварда.

Пояснили природу гомосексуальності

Першочергово вивчалася саме поведінка учасників, а не сексуальна ідентичність чи орієнтація.

Згідно з дослідженням, сексуальну поведінку визначають тисячі генетичних варіантів, які, скоріше за все взаємодіють з факторами, які не успадковуються, але жоден з них сам по собі не викликає одностатевої поведінки.

Тобто, передбачити чи стане людина геєм чи лесбійкою – неможливо.

Джерело Телеканал новини «24»
30.08.2019