Новини України та світу

Послання Коломойського: Що насправді сказав олігарх?

Послання Коломойського: Що насправді сказав олігарх?

Джерело: 112.ua

Ігор Коломойський є одним із топових ньюсмейкерів в українській політиці. Він красномовно і не соромлячись у виразах називає речі, події та осіб тими іменами, якими вважає за потрібне.

Висміяти або розкритикувати чинного президента, який хоч і втрачає свої позиції, – будь ласка, підтримати непопулярного політика – ось вам, назвати війну з Росією громадянським конфліктом – немає проблем. І що більше відчувалася зміна влади в нашій країні, то частіше олігарх з’являвся в пресі.

Тепер після перезавантаження, яке принесли президентські та парламентські вибори, перебуваючи на порозі нового політичного сезону, Коломойський знову вдерся в інформаційний простір і запустив кілька світоглядних і цілком зрозумілих меседжів.

Перше і найважливіше повідомлення. Судячи із заяви про повну підтримку, невтручання у справи президента і відсутність постійного контакту, Ігорю Валерійовичу все-таки вдалося відновити свої позиції в оточенні Зеленського.

Адже після інавгурації президента України Коломойський всіляко і за будь-якої зручної можливості намагався прив’язати себе до головної персони країни й ухвалення рішень у його оточенні. Нині риторика змінилася, а значить, мости знову налагоджено, і публічно говорити про це немає сенсу.

Крім того, Коломойський відкрито і зухвало кинув виклик своїм колегам-олігархам, які під час вимушеної імміграції дніпропетровського бізнесмена поліпшували свої позиції у Forbes. “Настав мій час”, – так і читається між рядків у всіх цих заявах лідера групи “Приват”.

Але Ахметов і Новинський – не єдині, хто отримав науку. Коломойський дуже прозоро натякнув і Зеленському. За його словами, за певних розкладів це скликання парламенту може прожити недовго, а фракцію “Слуги народу” можуть покинути близько 100 “голосів”. У такий спосіб бізнесмен окреслив свій вплив на монобільшість і дав зрозуміти, що в разі конфронтації він готовий піти на жорсткі заходи – аж до відкритої боротьби з командою Зеленського.

Що стосується війни з Росією, то Коломойський наполегливо продовжує свою риторику, називаючи все, що відбувається, громадянським конфліктом, і навіть пропонує відокремити питання Донбасу і Криму і вирішувати їх окремо.

Можливо, у такий спосіб олігарх готує українське суспільство до нових стратегічних рішень команди президента і деяких поступок у діалозі з Москвою.

Ця заява акуратно лягає в рамки політики Зеленського, який вже закликав Путіна вплинути на “ту сторону”, тим самим перекладаючи відповідальність за бойові дії на сході нашої країни з Кремля на ручних бойовиків, які перебувають сьогодні на Донбасі.

Наскільки ці послання буде почуто, ми дізнаємося вже незабаром.

Артем Бронжуков 

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику “Думка”, ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]


Джерело: www.112.ua