Новини України та світу

Поради психолога батькам першокласників

Поради психолога батькам першокласників

Джерело: 112.ua

Коли ваша дитина вперше йде до школи, для неї важливі будь-які дрібниці. Ваше завдання, як батьків, – подбати про дитину.

Купіть дитині зручний одяг для школи. Пам’ятайте, що вона все ще хоче гратися, бігати і розважатися й обов’язково це робитиме зі своїми новими друзями на перерві й після уроків.

Купіть дитині класний місткий рюкзак, щоб вона не носила при собі додаткових пакетів. Це може спровокувати викривлення хребта.

Зберіть дитині обід зі звичної домашньої їжі. Не сподівайтеся на шкільну їдальню та буфет. Щонайменше, незнайома їжа може призвести до розладу шлунку. Також поясніть дитині, що вона не зобов’язана з’їдати все те, що купила в буфеті, або те, що їй дали на обід. Наївся — підводься із-за столу!

Перший час дитині буде складно через великі обсяги інформації. Поясніть їй, що необов’язково пам’ятати все, чого їх вчили. Головне — знати, де це можна знайти! Гугл допоможе!

Обов’язково одразу ж поясніть дитині, що не потрібно намагатися вчитися на самі п’ятірки і перейматися поганими оцінками. Оцінка в щоденнику не робить людину хорошою або поганою, розумною або дурною. Все це дуже суб’єктивно.

Порадьте дитині одразу ж почати знайомитися і спілкуватися з дітьми в класі. Нехай знайде друзів. У цьому колективі їй жити кілька років.

У школі на дитину можуть підстерігати небезпеки, і ви зобов’язані розповісти їй про них заздалегідь. Поясніть, що вона може зіткнутися з алкоголем, наркотиками, азартними іграми, насильством, агресією з боку однокласників або старших хлопців. Розкажіть, що робити в таких випадках.

Якщо дитина захворіла, нехай сидить удома. Не потрібно мучитися на уроках і не потрібно заражати інших дітей.

Дайте дитині бути самостійною! Не потрібно телефонувати їй щогодини, писати смс тощо.

Але при цьому заведіть сімейну традицію: ввечері дізнаватися у дитини, як минув день у школі, чим вона займалася, на що витратила кишенькові гроші тощо. Щоб дитині було легко і приємно розповідати вам про своє життя, проявляйте щирий інтерес до неї й обов’язково хваліть, якщо є за що.

Олексій Шевцов

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику “Думка”, ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]


Джерело: www.112.ua