Новини України та світу

Понад 80% українців вважають 9 травня великим святом, – соціологія

Половина опитаних респондентів вважає правильним кроком окремо святкувати 8 і 9 травня

Джерело: 112.ua

Понад 80% українців вважають 9 травня великим святом, - соціологія

Понад 83% українців вважають 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні великим святом. Про це йдеться в опитуванні центру “Соціальний моніторинг”, соціологічної групи “Рейтинг” та українського інституту соціальних досліджень ім. Олександра Яременка. 

Так, 9 травня великим святом вважають 83% респондентів, звичайним вихідним – 14,2%. Крім того, 56,8% респондентів зазначили, що важливість цього дня для них зросла порівняно з попередніми роками. Для 28,2% респондентів важливість свята, навпаки, зменшилася. 

69,5% респондентів вважають, що неправильно свято переносити на 8 травня. 16,7% респондентів вважають, що це правильний крок. Так, святкувати окремо 8 і 9 травня як День пам’яті та примирення і День перемоги вважають правильним 47% респондентів. 40,9% респондентів же думають, що не потрібно 8 травня робити окремим святом. 

Понад 80% українців вважають 9 травня великим святом, - соціологія

Опитування було здійснено центром “Соціальний моніторинг”, соціологічною групою “Рейтинг” і українським інститутом соціальних досліджень ім. Олександра Яременка.

Опитано було 3 тис. респондентів (від 18 років і старше), стандартне відхилення +/-1,8%. Опитування тривало з 30 квітня по 10 травня 2019 року. 

Джерело: www.112.ua