Новини України та світу

Помер режисер Андрій Крітенко – автор вистав за Лесем Подерв’янським

Що стало причиною смерті не уточнюється

Джерело: 112.ua

Помер режисер Андрій Крітенко - автор вистав за Лесем Подерв'янським

Пішов з життя український театральний режисер Андрій Крітенко. Про його смерть з посиланням на актора Миколу Вересня повідомив в Facebook журналіст Костянтин Дорошенко.

Що стало причиною смерті не уточнюється.

“Помер Андрій Крітенко, що сворив живий театр в Україні та Німеччині, людина некрикливого таланту і могутньої чарівності. Що зневажав святенництво, робив культуру своєї батьківщини більш відкритою, сучасною, вільною. Гурман у всьому і ні миті не сноб. Хмарою світла, іронії, делікатної любові оточував всіх, у кого бачив індивідуальність, красу”, – йдеться в повідомленні.

Андрій Крітенко на початку 90-х виїхав до Німеччини, де викладав акторську майстерність. У той же час, режисер часто приїздив в Україну і ставив у театрі “КРОТ” вистави на тексти Леся Подерв’янського, в тому числі “Павлик Морозов”, “Сны Василисы Егоровны”, “Звери”.

Кончину Крітенко також підтвердив продюсер театру “КРОТ” Євген Шпитко. 

“З нами більше немає Андрія. Останні 25 років він жив і викладав у Німеччині, але часто приїжджав в Україну, де встиг за останні 10 років поставити з десяток вистав. Він зробив з творів Леся Подерв’янського справжні театральні шедеври “Павлик Морозов” і “Сны Василисы Егоровны”. Разом з ним у театрі КРоТ ми зробили виставу про іншого видатного українця Енді Уорхола і “Садок Вишневый”. І ще багато чого не встигли”, – написав у Facebook Євген Шпитко.

Як повідомлялося раніше, померла актриса Рассі Тейлор, яка понад 30 років озвучувала Мінні Маус.

Джерело: www.112.ua

Close