Новини України та світу

Польща, США і Україна підписали газову угоду

Метою угоди є диверсифікація поставок газу в Україну

Джерело: 112.ua

Польща, США і Україна підписали газову угоду

Уповноважений польського уряду у справах стратегічної енергетичної інфраструктури Пьотр Наїмський, міністр енергетики США Рік Перрі і секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк уклали угоду про співпрацю з метою посилення регіональної безпеки газопостачання. Підписання договору відбулося у Варшаві, 31 серпня 2019 року, повідомляє “Польського Радіо”.

Новини за темою: Україна хоче домогтися довгострокового контракту на транзит російського газу в Європу, – Гончарук

За словами Наїмського, метою цієї угоди є диверсифікація поставок газу в Україну, яка в цій сфері є залежною від Росії. Реалізація цього завдання стане можливою під час розвитку терміналу зрідженого газу в Свіноусті і будівництва газопроводу Baltic Pipe, який з’єднає Польщу з Норвегією. За два роки потужність газового порту в Свіноусті збільшиться на 50 відсотків – до 7,5 мільярди кубометрів. Завдяки цьому буде можливість приймати зріджений газ з США. Україна зможе придбати зріджений газ у США, або купити газ у польської Нафтогазової компанії.

Новини за темою: Як Україна могла би диверсифікувати постачання газу

Американський міністр енергетики Рік Перрі сказав, що США допомагають Польщі скоротити залежність від російського газу і гарантувати постачання сировини. За його словами, за посередництва Польщі зріджений газ може допомогти Україні уникнути загрози обмеження поставок російського газу.

У 2021 році Польща зможе постачати Україні 6 млрд кубометрів газу, повідомив Наїмський.

За його словами, зараз Польща може поставляти в Україну приблизно 1,5 мільярда кубометрів газу.

Раніше повідомлялося, що вже на початку листопада польська нафтогазова компанія (PGNiG) придбає скраплений природний газ (СПГ) в США, який буде проданий компанії “Енергетичні Ресурси України” (ДОБУ) після регазифікації.

Джерело: www.112.ua