Новини України та світу

Половина українців не проти переговорів з “ЛДНР”, але хоче повернути територій до складу України, – опитуванняІдею початку офіційних переговорів Києва з керівниками так званих “ДНР” і “ЛНР” підтримує половина українців. Про це свідчать результати опитування Центру Разумкова, проведеного з 13 по 17 лютого, повідомляє “Страна.иа”.

“Суперечливим є громадська думка щодо початку офіційних переговорів української влади з нинішнім керівництвом “ДНР” і “ЛНР” – частка тих, хто підтримує цю ідею (41%), статистично значимо не відрізняється від частки тих, хто її не підтримує (40%)”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, 48% опитаних не підтримують налагодження торговельно-економічних, фінансових контактів з “ДНР” і “ЛНР”, підтримують – 35%. Також 41% українців не підтримують ідею припинення фінансування окупованих територій (виплату пенсій, зарплат тощо). Підтримують це – 36%.При цьому 62% опитаних виступають проти надання і закріплення в Конституції “особливого статусу” окремих територій Донецької та Луганської областей. Підтримують закріплення лише 21% респондентів.

Ще менш популярною серед них є ідея запровадження в Україні федеративного устрою: 68% її не підтримують, а 11% – підтримують.

Також опитані висловили думку про політичне майбутнє територій “ДНР” і “ЛНР”:

54% українців хотіли б, щоб ці території повернулися до складу Донецької і Луганської областей України, на тих самих умовах, що були раніше;

13% – щоб ці території повернулися під контроль України, але отримали більше незалежності від Києва;

6% – щоб ці території утворили автономію в складі України;

5% – щоб ці території відокремилися від України і стали незалежними державами;

3% – щоб ці території відокремилися від України увійшли до складу Російської Федерації.Опитування проходив з 13 по 17 лютого серед 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close