Новини України та світу

Політв’язня Бекірова змушують дати неправдиві свідчення проти лідерів Меджлісу, – Чубаров

Слідчі хочуть, щоб кримський татарин розповів, як Рефат Чубаров, Мустафа Джемілєв і Ленур Іслямов нібито готували теракт в АРК

Джерело: 112.ua

Політв'язня Бекірова змушують дати неправдиві свідчення проти лідерів Меджлісу, - Чубаров

Незаконно заарештованого в анексованому Криму Едема Бекірова змушують дати покази проти Рефата Чубарова, Мустафи Джемілєва і Ленура Іслямова про те, що вони нібито готували теракт в Криму. Про це Чубаров заявив в ході прес-конференції в Києві 31 липня, передає Укрінформ.

“Там ситуація дуже проста. Йому кажуть: “Дай підтвердження про те, що тебе використали Рефат Чубаров, Мустафа Джемілєв, Ленур Іслямов, що вони готували терористичний акт в Криму – і все у тебе буде добре”, – розповів Чубаров.

За його словами, інваліду першої групи Бекірову поставили ультиматум, ціна якого – людське життя. “Йдуть не просто тортури через його фізичний стан, а ультиматум, де на кону – життя людини”, – зазначив Чубаров.

Він додав, що Росія не виконує жодної рекомендації Європейського суду з прав людини щодо здоров’я Бекірова, і його стан постійно погіршується. “Вчора у нього був адвокат вперше за більш ніж тижневий термін, і він знову приніс сумні новини про його здоров’я”, – розповів Чубаров.

Раніше повідомлялося, що російські активісти збирають підписи за звільнення кримського татарина Бекірова.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) 11 червня виніс рішення у справі Бекірова, зокрема, постановив терміново помістити політв’язня до лікарні. Старший слідчий кримського управління ФСБ Росії Іван Романець, незважаючи на рішення ЄСПЛ, відмовляється госпіталізувати Бекірова, який пеербуває в сімферопольському СІЗО анексованого Криму. Російська прокуратура Криму підтримала відмову ФСБ в госпіталізації Бекірова.

Бекірова російські силовики затримали на в’їзді в Крим 12 лютого 2018 року, після чого його привезли до будівлі ФСБ Росії в Сімферополі. Його звинуватили у “незаконному придбанні, зберіганні і носінні боєприпасів і вибухових речовин”.

Згідно з рішенням судді підконтрольного Кремлю “Київського райсуду Сімферополя” Антона Цикуренко, Бекіров залишиться під арештом до 12 серпня.

Джерело: www.112.ua

Close