Новини України та світу

Погано для Авакова, але добре для України: що буде з Нацгвардією

Погано для Авакова, але добре для України: що буде з Нацгвардією

Вже наприкінці тижня голова Офісу Президента заявив одному зі ЗМІ, що “Нацгвардію” в Авакова повністю не забиратимуть. Натомість поділять її на три частини – одна з яких перейде йому, іншу підпорядкують військовослужбовцям.

Голова Офісу Президента Андрій Богдан в інтерв’ю сказав, що третина “Нацгвардії” перейде президенту. Однак чим саме займатиметься його частина формування поки невідомо,
– додала кореспондентка Анна Калюжна.

Передати президенту функції уряду – це ще один крок до переходу від парламентсько-президентської до президентської форми правління, вважає відомий правник.

“Нацгвардія” має бути підпорядкована Міністерству внутрішніх справ незалежно від прізвищ. Коли кажуть про США, що там “Нацгвардія” під президентом, то там же навіть прем’єра нема, там президентська республіка,
– наголосив народний депутат восьмого скликання Леонід Ємець.

Водночас, правозахисники цю ідею підтримують. Схвалюють також розділення правоохоронної та військової функції. До того ж, деякі підрозділи формування оснащені не гірше, ніж військові, і можуть брати участь у бойових діях.

Погано для Авакова, але добре для України: що буде з Нацгвардією

Це дуже правильно і найкраще буде справді передати всі військові сили у ЗСУ, а формування, яке буде займатись охороною громадського порядку, повністю перевести у Нацполіцію,
– заявив експерт з реформування правоохоронних органів РПР Михайло Камєнєв.

Водночас правозахисниця Решетилова підкреслила, що послаблення впливу Авакова на ситуації у країні є позитивним. На її думку, Аваков – це завжди про порушення прав людини, навіть у секторі оборони.

Правозахисниця додає, що у будь-якому випадку структура потребує реформування. Адже останні чотири роки керівництво МВС займалось вичавлюванням звідти добровольців. Через це структура знову перетворилась на таку, яка може у потрібний владі момент протистояти своїм громадянам. 

Джерело Телеканал новини «24»
26.09.2019