Новини України та світу

Податковою реформою по Зеленському: які ризики для країни несе законопроєкт №1210

Податковою реформою по Зеленському: які ризики для країни несе законопроєкт №1210

Рада в швидкому порядку розглядає кілька податкових законопроєктів, які призведуть до істотного погіршення підприємницького клімату, вдарять по українському малому і середньому бізнесу.

Про це пише співзасновник Bendukidze Free Market Center Володимир Федорін.

Це робиться під гаслами “детінізації”, “виконання міжнародних зобов’язань України”, і – хоча не озвучується вголос – необхідності провести непопулярні реформи, поки є підтримка в парламенті.

Володимир Федорін пояснює, що результатом прийняття проєкту закону буде посилення корупції, різке зростання невдоволення самозайнятих, додатковий відтік економічно активного населення за кордон і повна зупинка інвестиційної активності значної частини середнього бізнесу.

Безперечно, Україна потребує підвищення ефективності податкової системи. Різнобій ставок, нерівні умови конкуренції через неоподатковуваний тіньовий імпорт, привілейоване становище платників податків – олігархів – все це пригнічує інвестиційне середовище і є одним з ключових чинників бідності нашої країни.

Однак без кроків назустріч бізнесу, без зниження номінальних ставок всі суто фіскальні кроки будуть справедливо сприйматися українцями як тріумф бюрократії, порушення суспільного договору і обман довіри,
– написав Федорін.

Також він зазначає, що “фіскальні ініціативи “Слуги народу”, а конкретно – Данила Гетьманцева – груба політична (що веде до кризи довіри до президента і нової влади) і економічна помилка. Щоб почати швидко розвиватися, Україні потрібна радикальна стимулювальна реформа податкової системи, а не торжество азаровщини, позбавлене будь-якої логіки, крім логіки хапка”.

Союз українських підприємців вважає, що всі ці законопроєкти можуть призвести до трагічних наслідків для українського бізнесу наслідків.

Європейська бізнес-асоціація нарахувала 13 підводних каменів законопроєкту 1210.

“Експерти Асоціації висловлюють своє застереження щодо недоцільності прийняття законопроєкту в такому вигляді та у надзвичайно стислі строки, що пропонуються у зв’язку із невідкладним статусом законопроєкту. Асоціація повністю підтримує заяву прем’єр-міністра України про те, що податкова реформа має розпочатися навесні 2020 року, а зміни до податкового законодавства повинні вступити в силу з 2021 року”, – цитує Федорін звернення ЄБА.

Джерело Телеканал новини «24»
11.09.2019

Facebook
Close