Новини України та світу

Податкова реформа проводиться на користь близького до влади олігарха, – Біленький

Податкова реформа проводиться на користь близького до влади олігарха, – Біленький

Джерело: 112.ua

Податкова реформа проводиться на користь близького до влади олігарха. Зокрема, мова йде про феросплавних заводах Ігоря Коломойського, що переробляють марганцеву руду. Таку думку в коментарі “Сьогодні” висловив голова Федерації металургів України Сергій Біленький, повідомляє “Обозреватель”.

Так, Біленький заявив, що податки у сферах, які цікавлять Коломойського, підвищувати не будуть. І це відбувається на тлі різкого підвищення податків для більшості галузей промисловості, в той час як для бізнесу Коломойського створюються преференції.

“Ми не бачимо якогось справедливого підходу. Наприклад, рентна плата для марганцевої руди залишається на тому ж рівні. Мимоволі виникає підозра, що цей законопроект був ініційований, щоб захистити інтереси одного-єдиного бізнесмена Ігоря Коломойського, якому належать підприємства з видобутку марганцевої руди і феросплавні заводи, які переробляють цю руду”, – підкреслив Біленький.

Як повідомлялося раніше, заплановані зміни в податкове законодавство, які, за підрахунками експертів, збільшать податкове навантаження на ряд галузей виробництва в 5 разів, Верховна Рада України може затвердити вже на цьому тижні. При цьому аргументи бізнесу у розрахунок ніхто не приймає.

Пропоновані податкові зміни зроблять оподаткування на видобуток руди в Україні дорожче, ніж в Росії майже в 10 разів. Дешевше добувати руду також в Австралії, Китаї та Бразилії. Всі ці країни, включаючи Росію, дуже швидко можуть зайняти місце України на світових ринках.

Джерело: www.112.ua

Close