Новини України та світу

По справі Фірташа “докази” не мають юридичних наслідків, – Джон Соломон

По справі Фірташа "докази" не мають юридичних наслідків, – Джон Соломон

Журналіст-розслідувач Джон Соломон вважає, що втручання в американські вибори в Америці продовжать розслідувати, але тепер під іншим кутом. Про це він заявив в ексклюзивному інтерв’ю “Подробиці”.

Джерело: 112.ua

Саме Соломон він вперше дізнався, що заступник спецпрокурора, Ендрю Вайсман, пропонував скасувати кримінальні звинувачення, які українському бізнесменові Дмитру Фірташу висунули в Сполучених Штатах, в обмін на свідчення проти президента Америки.

“Схоже, команда Мюллера зрозуміла, що “досьє Стіла” – не таке вже й серйозне. І треба ще хоч щось знайти. Тому вони зробили спробу змусити пана Фірташа піти на угоду зі следтвием. Ендрю Вайсман запропонував дати свідчення. Але у пана Фірташа і не було такої інформації, та він відмовився що-небудь надавати – тому що не мав того, що вони хотіли. Чому в Америці така увага зараз до цього? Бо ми бачимо, що команда Мюллера з самого початку розуміла слабкість цієї справи – і зажадала, щоб з’явився якийсь “зоряний свідок” і приніс їм докази “, – говорить Джон Соломон.

За його даними, “зоряним свідком”, за задумом слідчої групи, і повинен був стати Фірташ, але їх ідея домовитися провалилися. Що ж стосується американських звинувачень проти самого бізнесмена, Джон Соломон в рамках свого розслідування вивчав їх. І каже, що докази американського Мін’юсту – розсипаються.

“Два ключових свідки, показання яких надав американський Мін’юст, відмовляються від своїх свідчень. Кажуть, що не можуть підтвердити цих слів, адже свідчили 2012 році – під тиском. Департамент юстиції погрожував їм депортацією або тим, що вони не зможуть повернутися додому. А щодо документа, який лежить в основі справи про екстрадицію пана Фірташа в США, і який американський уряд направило в австрійський суд, то я дізнався, що він взагалі не належить компанії Фірташа. Його склала консалтингова компанія Маккензі – і це були гіпотетичні міркуваннями я, як вести бізнес в Україні, але вони не стосувалися справи. І Маккензі сама про це зараз говорить”, – зазначив Джон Соломон.

Журналіст зізнається, що у нього є відчуття, що це тільки початок, і втручання в американські вибори в Америці продовжать розслідувати, але тепер під іншим кутом.

“Мюллер сказав: “я це не досліджував”, але інша частина Мін’юсту розслідує це прямо зараз. І це перше підтвердження того, що американський департамент юстиції зараз вивчає можливість того, що це Росія “підгодовувала” Крістофера Стіла і його досьє, підштовхувала дати його Хілларі Клінтон і спробувати вплинути на президентські вибори, щоб зменшити шанси Дональда Трампа”, – сказав журналіст.

А ще Соломон прогнозує – українська тема довго не буде сходити з перших сторінок. Зокрема, з-за нових фактів того, як українські дипломати і чиновники під час минулих виборів грали на боці Клінтон.

“Я зміг отримати нову інформацію і фактично отримав підтвердження, що в українське посольство у Вашингтоні навесні 2017 рік зверталася жінка по імені Олександра Халупа, співробітниця Національного демократичного комітету. І запитувала їх “чи є у вас хоч якась бруд на Трампа?” “Чи може цим поділитися український уряд?” “Може ви знайдете якийсь компромат, або коли президент Порошенко приїде в США, ми зробимо так, що він скаже щось негативне про Манафорте і Трампа?” І взагалі, було набагато ширше втручання в американські вибори саме з України, що ми вже знайшли, – і думаю, це якраз і стане частиною офіційного розслідування, яке зараз починається”.

Раніше Соломон заявляв, що справу проти Дмитра Фірташа в Сполучених Штатах розвалюється.

Джерело: www.112.ua

Close