Новини України та світу

План роботи Ради: Підпорядкування Нацгвардії президенту, запровадження електронного чеку та представлення проекту бюджету-2020

За словами спікера ВРУ Дмитра Разумкова, парламент зосередиться на розгляді законопроектів у другому читанні

Джерело: 112.ua

План роботи Ради: Підпорядкування Нацгвардії президенту, запровадження електронного чеку та представлення проекту бюджету-2020

Верховна Рада протягом 18-20 вересня планує розглянути президентський законопроект про підпорядкування Нацгвардії голові держави; про Бюро фінбезпеки, а також остаточно ухвалити рішення про реформування Генпрокуратури. Наприкінці тижня Мінфін представить проект держбюджету на 2020 рік.

Такі дані містяться у плані роботи парламенту на найближчий пленарний тиждень, опублікованому на сайті ВРУ.

У середу 18 вересня народні депутати мають намір почати роботу із включення до порядку денного сесії низки законопроектів – у першу чергу президентського про врегулювання діяльності Державного бюро розслідувань (ДБР), а також про процедуру звільнення та призначення членів Нацради з питань ТБ.

У переліку кілька законопроектів, підтриманих за основу попереднім скликанням парламенту, – зокрема про сприяння розвитку судноплавства і про віднесення людей, які рухаються на кріслах колісних, до учасників дорожнього руху.

Верховна Рада має намір запланувати на 27 листопада 2019 року проведення парламентських слухань на тему “Пріоритети екологічної політики парламенту на наступні 5 років”.

Далі на розгляді – дві ратифікації – із Швейцарією про внесення змін до Конвенції про уникнення оподаткування та з Туреччиною про зміни до аналогічної угоди.

Народні депутати мають намір визнати таким, що втратив чинність, закон про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності – документ спрямовано на прискорення дерегуляції у сфері господарської діяльності.

Насамкінець, чотири законопроекти у другому читанні – про справи, які розглядатиме Вищий антикорупційний суд одразу після запуску; про декриміналізацію фіктивного підприємництва; євроінтеграційний законопроект щодо радіаційної безпеки; законопроект про заміну ліцензування видів діяльності у сфері телекомунікації на повідомлення про початок діяльності.

На середу заплановане тільки ранкове пленарне засідання, ввечері народні депутати працюватимуть у комітетах, фракціях і групах.

Новини за темою: Президентські амбіції ростуть: Чому Зеленський хоче забрати собі Нацгвардію?

У четвер 19 вересня Верховна Рада має намір розглянути два законопроекти у першому читанні, а решту – у другому.

Розпочати роботу планують із президентського невідкладного законопроекту про виведення Нацгвардії зі складу МВС і підпорядкування її президенту.

Наступне питання – розгляд за основу законопроектів про Бюро фінбезпеки “Слуги народу” та “Про Нацбюро фінбезпеки” фракції “Європейської солідарності”.

У другому читанні мають намір розглянути 13 законопроектів, які минулого тижня депутати підтримали за основу – у тому числі проект змін до КПК, який передбачає обшуки у нардепів без дозволу Ради, право НАБУ проводити прослуховування і скасування “поправки Лозового”; про реформу Генпрокуратури; реформу держслужби; проект змін до закону про публічні закупівлі; проект про кешбек покупцю в разі незаконно виданого чека; про запровадження електронного чеку.

Народні депутати мають намір визначитися, чи продовжувати на три роки дію закону про фінансову реструктуризацію.

На розгляді також законопроект про об’єднання звітності з єдиного внеску та з податку на доходи фізосіб.

У п’ятницю 20 вересня міністр фінансів Оксана Маркарова представить зареєстрований проект бюджету на 2020 рік. Як сказав на погоджувальній раді спікер парламенту Дмитро Разумков, цього тижня це буде своєрідною компенсацією за непроведення Години запитань до уряду.

Після цього народні обранці мають намір розглядати законопроекти у другому читанні, підтримані за основу минулого тижня.

Йдеться у тому числі про президентську ініціативу перезавантажити Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК); проект повернення до Кримінального кодексу статті про незаконне збагачення, а також законопроект про право отримувати cash rebate у сфері кінематографії тільки іноземцям.

Джерело: www.112.ua

Close