Новини України та світу

“Північний потік – 2” може мати негативний вплив на незалежність США і країн Європи, – Болтон

США висловлює стурбованість проектом “Північний потік – 2”

Джерело: 112.ua

"Північний потік - 2" може мати негативний вплив на незалежність США і країн Європи, - Болтон

Сполучені Штати Америки вважають, що російський проект “Північний потік – 2” може мати негативний вплив на незалежність США і країн Європи. Про це заявив радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон, передає “РБК-Україна”.

За словами Болтона, США шукає альтернативні джерела енергії. Зокрема, повідомляється про запуск нового проекту постачання газу з Азербайджану через транскаспійський газопровід.

“Енергетична сфера – дуже важливе питання. Як для США, так і для Європи. Пріоритетом є – максимальне розширення джерел енергії. Занадто велика залежність від однієї країни, від одного постачальника, яка має негативний вплив на незалежність країн. Тому ми висловлюємо свою стурбованість проектом “Північний потік – 2″. Ми бачимо багато інших можливостей у цьому напрямку. Наприклад, залучення нового проекту поставок нафти і газу з Азербайджану через транскаспійський газопровід”, – сказав Болтон.

Раніше повідомлялося, що Росія перейшла до фінального етапу укладання “Північного потоку – 2”.

Нагадаємо, що проти “Північного потоку – 2” активно виступають Україна, Польща, країни Балтії і США. Вони закликають владу Європейського Союзу заблокувати цей проект, заявляючи, що це “газова голка”, яка збільшує залежність європейців від поставок енергоносіїв з РФ.

Україна в разі запуску двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів на рік втратить 2-3 млрд дол. доходу від транзиту блакитного палива через свою ГТС, а це майже 3% ВВП. Введення в експлуатацію “Північного потоку – 2”, вартість якого оцінюють у 9,5 млрд євро, заплановано на кінець 2019 року. 

Джерело: www.112.ua