Новини України та світу

Під час окупації Криму та ОРДЛО у тюрмах на цих територіях могли перебувати 30 тис. українців, переправлено лише 554, – Мін’юст

Станом на 1 січня 2014 року в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах ОРДЛО та Криму утримувалося 32,4 тис. ув’язнених українців. Наразі на підконтрольну Україні територію повернуто 554 засуджених

Джерело: 112.ua

Під час окупації Криму та ОРДЛО у тюрмах на цих територіях могли перебувати 30 тис. українців, переправлено лише 554, - Мін'юст

У тюрмах та слідчих ізоляторах, які розташовані на тимчасово непідконтрольній території України (окремі райони Донецької, Луганської областей та АР Крим), на момент окупації РФ могли перебувати понад 30 тисяч українців, які були ув’язнені до 2014 року за рішенням українських судів. Про це повідомила прес-служба Міністерства юстиції України у відповідь на інформаційний запит 112.ua.

“Станом на 01.01.2014 в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах утримувалося 32 тис. 409 ув’язнених-українців на тимчасово непідконтрольній території України, з них: Донецька область – 17 тис. 703, Луганська область – 11 тис. 325, АР Крим – 3 тис. 381”, – повідомили у відомстві.

У Мін’юсті також зазначили, що наразі з окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також АР Крим для відбування покарання на підконтрольних Україні територіях було переведено 554 засуджених.

Основна кількість засуджених була переведена з Луганської та Донецької областей – 542 особи, з АР Крим перевели 12 осіб.

Новини за темою: На контрольовану територію України повернули 64 особи, які відбували покарання в ОРЛО, – Мін’юст

Треба зазначити, що певну частину засуджених або взятих під варту могли звільнити з початку року ще до анексії Криму (18 березня 2014 року) та окупації окремих районів Донецької та Луганської областей (травень 2014). Також частину з них вже могли звільнити бойовики.

В свою чергу уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова раніше заявляла, що частина ув’язнених, які відбувають покарання в тюрмах так званих “ДНР” і “ЛНР”, звертаються до неї з проханням про переведення на підконтрольну Києву територію, і Україна готова їх забрати.

Джерело: www.112.ua