Новини України та світу

Парламент прийняв закон “про податковий терор”, – ЗМІ
У шосту річницю сумно відомих “законів 16 січня”, парламент ухвалив новий закон, обмежує права української бізнесу пише “КП в Україні”.

Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроект №1210 – більш відомий як “законопроект про податковий терор”. Закон є одним із найбільш невдалих за останні вісім років. Про це заявила народний депутат України, член парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Південця на своїй сторінці в Facebook.

“Під час роботи над законопроектом у профільному комітеті було враховано більшість поправок, але глобальні правки, які попередили удар по бізнесу, були відхилені”, – пише Південця.

Серед ключових нововведень — права податківців будуть “коригувати” фінансовий результат підприємства для підвищення податкових платежів, норми про донарахування 18% податку на прибуток ІТ-компаній за кордоном, підвищення ренти на видобуток газу і руди, дискримінація іноземних інвесторів за рахунок оподаткування курсової різниці.

Податківці отримають додаткові права збільшувати податкові платежі експортерів — за рахунок т. н. “Правила ділової мети”. Що може суттєво вдарити по українському експорту, в т. ч. в країни Євросоюзу.

Різко (по багатьом позиціям – в 4 рази) зростуть податкові штрафи для бізнесу. При цьому з інспекторів Державної податкової служби знімуть відповідальність за неправомірно нараховані податкові платежі та штрафи.

“Невиправдано розширюються повноваження Державної податкової служби — не керованою, без стратегії. Зате деякі норми представники департаментів ДПС дістають з-під поли і підсовують народним депутатам”, – описує процес ухвалення законопроекту Південця.

При розгляді законопроекту народний депутат України Олексій Гончаренко звернувся до спікера ВР із заявою про порушення Регламенту.

“Розгляд цього документа відбувається з порушенням вимог статті 117 Регламенту Верховної Ради, згідної з якою законопроект, підготовлений до другого чи повторного другого читання, висновок головного комітету та інші супровідні документи до нього надаються народним депутатам не пізніше ніж за 10 днів до дня його розгляду на пленарному засіданні ВР”, – заявив Гончаренко.

За його словами, депутати повинні були отримати документ не пізніше 6 січня, але отримали його сьогодні вранці тому не могли підготуватися, адже “до законопроекту подано тисяча сторінок правок, 269000 слів”.

До другого читання надійшло 2219 поправок, з яких 1174 враховано, а 1045 відхилено. В цілому, за підрахунками економістів, законопроект №1210 може коштувати Україні близько 1% ВВП країни, тобто, приблизно 36-37 млрд грн, зазначає ЗМІ.

“Варто зазначити, що категорично проти цього законопроекту виступили всі основні бізнес-асоціації та асоціації іноземних інвесторів України – в т. Ч. Європейська Бізнес Асоціація, Американська торгівельна палата, Український союз промисловців і підприємців, Федерація роботодавців України та багато інших”, – пишуть журналісти.

У Раді підприємців при Кабінеті міністрів України назвали законопроект №1210 “податковим терором”.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close