Новини України та світу

Парламент підтримав за основу законопроекти про розвідку

“За ” проголосували 233 і 273 народних депутатів відповідно
Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 2412-д про розвідку. “За” проголосували 233 народних депутатів.

Онлайн-трансляцію пленарного засідання вів телеканал “112 Україна”.

Законопроект № 2412 поданий президентом України, було направлено до Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки для підготовки на повторне перше читання.

Його спрямовано на вдосконалення правових та організаційних засад функціонування розвідки, діяльності розвідувальних органів України та інших суб’єктів розвідувального співтовариства, підвищення ефективності їхньої взаємодії, а також забезпечення соціального та правового захисту співробітників розвідувальних органів і осіб, залучених до конфіденційного співробітництва з цими органами. Він має замінити чинний наразі закон України “Про розвідувальні органи України”.

У доопрацьованому законопроекті № 2412-д враховано зауваження та пропозиції Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України стосовно визначення термінів та конкретизації окремих положень проекту.

Згідно із проектом закону, РНБО координує і контролює діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони.

Службу безпеки України виключено з переліку розвідувальних органів, натомість, з метою координації діяльності та попередження міжвідомчих конфліктів органу спеціального призначення з правоохоронними функціями та розвідувальних органів, її визначено як суб’єкта розвідувального співтовариства.

Також парламент підтримав за основу законопроект № 2414-д. За проголосували 273 нардепи.

Метою законопроекту № 2414 є вдосконалення правових засад діяльності Служби зовнішньої розвідки України.

У законопроекті пропонується врегулювати питання правового статусу Служби зовнішньої розвідки України, керівництва її діяльністю та загальної структури.

У доопрацьованому законопроекті визначено правовий статус Служби зовнішньої розвідки України, унормовано відповідно до Конституції України питання керівництва, а також призначення та звільнення з посад Голови, першого заступника та заступників голови Служби зовнішньої розвідки України. Також проектом закону визначено загальну структуру Служби відповідно до визначеної президентом України організаційної структури та врегульовано питання утворення територіальних підрозділів закладів, підприємств, установ, організацій в межах затвердженої загальної чисельності, визначеної цим проектом закону.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close