Новини України та світу

Оточення Антона Яценка через Окружний суд хоче заборонити АМКУ торкатися “прокладок” зі схеми Фонду держмайна

Оточення Антона Яценка через Окружний суд хоче заборонити АМКУ торкатися "прокладок" зі схеми Фонду держмайна

Джерело: 112.ua

Фірми, які контролюють доступ до державної бази оцінок Фонду держмайна, подали спільний судовий позов проти Антимонопольного комітету. Про це повідомила колишня держуповноважений Агія Загребельська, яка вела розслідування за цим фірмам.

Позов від ПП “Ві Ай Пі Департамент” ТОВ “Інформаційно-консалтинговий центр АСБОУ”, ТОВ “Про Закупівлі” та ТОВ “Акцепт Онлайн” поданий до Окружного адміністративного суду Києва.

Зазначені фірми просять суд визнати протиправними дії всіх органів Антимонопольного комітету, вчинені після 01.01.19 щодо позивачів за напрямом вимог про надання інформації, та зобов’язати всі органи АМКУ утриматися від здійснення яких-небудь дій відносно позивачів, що належать їм авторизованих електронних майданчиків та інших належних їм об’єктів права інтелектуальної власності.

Також позивачі просять суд зобов’язати органи АМКУ закрити провадження у справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції позивачами.

Раніше ці ж фірми подали позов в Господарський суд Києва з вимогою визнати недійсними низку рішень АМКУ. Розгляд цього справа 20 серпня було зупинено до вирішення справи в ОАСК.

“Подивимося, видасть ОАСК таку індульгенцію від антимонопольного переслідування. Адже тоді групи ДТЕК, міндобрив і облгазам ДФ, Метінвесту, МАУ і десяткам і сотням інших компаній достатньо буде принести в АМКУ докази реєстрації ОПИВ, щоб закрити будь-яку справу, в тому числі концентраційну “, – зазначила Загребельская.

Нагадаємо, АМКУ розслідував антиконкурентні узгоджені дії майданчиків з листопада 2018 року. Ще до офіційного старту розслідування з’ясувалося, що вони не відповідають інформаційним вимогам Комітету. Верховна Рада внесла до Податкового Кодексу поправку, якою заборонили Антимонопольному Комітету займатися розслідуванням за будь-яких об’єктів, пов’язаних з правами інтелектуальної власності.

Засновники зазначених фірм пов’язані з оточенням нардепа Антона Яценка, відомого як “хрещений батько” Тендерної палати. При цьому майданчики позбавляють доступу до державної базі тих реєстраторів, які дозволяють собі публічну критику монополістів.

Фонд держмайна в 2018 році дозволив вищевказаним чотирьом фірмам надавати посередницькі послуги реєстраторів та нотаріусів щодо доступу до Єдиної бази звітів про оцінку майна. Електронні майданчики виконують лише посередницькі функції передачі інформації, схожі на електронну пошту. При цьому майданчики на свій розсуд встановлюють плату за свою послугу, яка протягом року вже зросла з 510 до 1356 гривень за кожне звернення до держреєстру. Оплату цих послуг реєстратори покладають на продавців квартир.

Джерело: www.112.ua