Новини України та світу

Осінній призов 2019: усі подробиці

Осінній призов 2019: усі подробиці

Осінній призов 2019: усі подробиці

Що робити, якщо принесли повістку?

Згідно з українським законодавством, призовники, які отримали повістку з військкомату, зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, вказаний у повістці. Отже, як тільки в країні оголошено про початок нового призову в армію, військовозобов’язаним громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат.

Поважними причинами неявки до військкомату можуть вважатися тільки форс-мажорні ситуації: стихійне лихо, хвороба призовника, смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі) або близького родича дружини. Будь-які інші причини не є достатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від армії.

А якщо повістка не прийшла?

У разі неотримання повісток хлопці призовного віку, які не мають відстрочки чи права на звільнення від служби, мають самостійно прийти у військкомат для уточнення облікових даних та проходження медогляду. При цьому зазначено, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову.

Задля вирішення проблемних питань та координації створені Call-центри. Звернувшись за номером 0 800 50 04 42, кожен зможе отримати відповіді на найбільш поширені запитання.

Хто має право на відстрочку або звільнення від служби в армії?

Передбачено досить великий перелік громадян, які можуть отримати відстрочку від армії або взагалі не підлягають військовому призову. Так,  потрапити під відстрочку можуть:

— призовники, у яких є дитина віком до трьох років

— чоловіки, які мають двох і більше дітей або вагітну дружину

— громадяни, у яких є непрацездатні батьки (самотня мати/батько)

— студенти денних відділень ПТУ, ВНЗ і духовних семінарій

— призовники, які є єдиними годувальниками в сім’ї 

— священнослужителі, поліцейські, деякі педагоги і лікарі

Повне звільнення від служби в армії можуть отримати громадяни України:

— визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби

— досягли 27-річного віку (на день відправлення на строкову службу)

— які до набуття громадянства України пройшли службу в інших державах

— виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків 1 і 2 контрактів

— чоловіки, яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові звання офіцерського (начальницького) складу

— засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, зокрема зі звільненням від відбування покарання

— призовники, чиї близькі родичі загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов’язаних.

Осінній призов 2019: усі подробиці
Неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову / 24 канал

Як отримати відстрочку або звільнення від армії за станом здоров’я?

Відстрочку і звільнення від служби оформлюють лише за рішенням районного військкомату після медогляду. Медогляд призовників проводиться для визначення стану їхнього здоров’я і ступеня придатності до військової служби. 

Як правило, повне звільнення від загальної військової повинності мають молоді люди з явними важкими патологіями, наприклад, відсутність кінцівки, сліпота, глухота, розумова відсталість, шизофренія тощо. У більшості інших випадків мова йде не про списання призовника через непридатність до служби, а про необхідність у лікуванні, на підставі якого дається тимчасова відстрочка (на пів року або один рік) і потім проводиться повторна медкомісія.

Яка відповідальність за ухилення від призову в армію?

Є два види відповідальності за порушення законодавства про військову службу — адміністративна і кримінальна. Як адмінпокарання за неявку у військкомат застосовуються санкції:

— штраф від 85 до 119 гривень за перше порушення
— штраф 170-255 гривень — за повторне.

Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 КК України і передбачає обмеження волі до 3-х років. Слід зазначити, що в більшості випадків покарання за ст. 335 Кримінального кодексу є умовним.

Джерело Телеканал новини «24»
27.09.2019

Close