Новини України та світу

Опубліковано законопроект “Слуги народу” про порядок проведення обшуків у нардепів
Обшуки в народного депутата можна буде провести, якщо відповідне клопотання підтримає генпрокурор і погодить слідчий суддя. Це передбачено законопроектом № 2237 представників фракції “Слуга народу” про зміни до законодавства щодо остаточного обмеження депутатської недоторканності.

Відповідно до документа, генпрокурор вносить до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) відомості про ймовірне порушення народного депутата.

Затримання, арешт, домашній арешт, засіб для прослуховування, застосування негласних слідчих дій до нардепа є можливими, якщо клопотання з відповідним дозволом підтримає генпрокурор або виконувач його обов’язків.

Розглядати таке клопотання буде слідчий суддя апеляційного суду, в межах територіальної юрисдикції якого орган досудового розслідування; а в разі підсудності Вищого антикорупційного суду – слідчий суддя Вищого антикорупційного суду.

Відповідно до законопроекту, такі ухвали слідчого судді може бути оскаржено в апеляційному порядку – у випадках, передбачених КПК України.

Якщо справа дійде до оголошення підозри, це теж робить генпрокурор або виконувач його обов’язків, або його заступник, або керівник обласної прокуратури.

Встановлюється, що народні депутати України не є юридично відповідальними за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Передбачається, що законопроект набуде чинності одночасно зі змінами до Конституції щодо депутатської недоторканності, тобто з 1 січня 2020 року.

Як відомо, 3 вересня Верховна Рада остаточно внесла зміни до Конституції, обмеживши недоторканність народних депутатів. За законопроект № 7203 проголосували 373 народні депутати.

Нагадаємо, Верховна Рада зі скандалом відправила на доопрацювання законопроект № 1009, який містив зміни до КПК щодо порядку проведення обшуків у народних депутатів.

Минулого тижня законопроект ухвалили в цілому, при цьому повністю вилучивши норми щодо остаточного обмеження депутатської недоторканності.

Джерело: www.112.ua
2019-10-09 18:33:14

Facebook
Close