Новини України та світу

“Опозиційна платформа – За життя” зареєструвала проект постанови про заборону підвищення зарплат депутатам
Народні депутати від фракції “Опозиційна платформа – За життя” зареєстрували у парламенті проект постанови “Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України “Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України” (щодо зменшення розміру заробітної плати народних депутатів України)”. Авторами документа виступили Вадим Рабинович, Юрій Бойко, Віктор Медведчук, Нестор Шуфрич, Віктор Чорний, Юрій Загородній, Григорій Суркіс, Василь Німченко, Ренат Кузьмін, Микола Скорик, Олександр Колтунович.

Мета постанови – досягти соціальної справедливості шляхом зменшення розміру заробітної плати народних депутатів, повідомили в прес-службі партії.

Законом України “Про статус народного депутата України” визначено фінансове, медичне та соціально-побутове забезпечення народного депутата України. Щомісячний посадовий оклад встановлюється Верховною Радою. Надбавки до посадового окладу народному депутату здійснюються у розмірі, встановленому для членів Кабінету міністрів України. Народний депутат, який має вчений ступінь або почесне звання, отримує доплату.

“У відповідності з постановою “Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України” встановлений розмір посадових окладів народних депутатів України на рівні посадових окладів членів Кабінету міністрів України розраховується, виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, згідно з додатком. Положення вищезгаданої постанови постійно збільшують розмір заробітної плати народних депутатів і покращують їхній соціальний захист”, – наголошується в пояснювальній записці.

Депутати-опозиціонери відзначили, що 2014-2019 рр. відбулося значне погіршення соціального захисту пенсіонерів, чорнобильців, ветеранів, інвалідів, сімей з дітьми і т. д.

“Не виконується ряд рішень Конституційного Суду України та законів України у сфері соціального захисту населення. Зокрема, мова йде про оподаткування пенсій, припинення перерахунку пенсій, скасування низки пільг для різних соціально незахищених верств населення, скасування деяких видів державної соціальної допомоги сім’ям, в яких є діти, значне підвищення цін і тарифів на комунальні послуги та ін

Це не тільки порушує деклароване Конституцією України рівність громадян, але і тягне за собою значний обсяг витрат державного бюджету.

Всі ці ініціативи призвели тільки до погіршення соціального захисту населення та значного скорочення доходів людей.

У такій ситуації соціально справедливим буде зменшення заробітної плати народних депутатів України”, – підкреслюють опозиційні парламентарії.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close