Новини України та світу

“Опозиційна платформа – За життя”: Закон про середню освіту робить російськомовних дітей людьми найгіршого гатунку
Сьогодні більшість фракцій українського парламенту на чолі з “Слугами народу” розтоптали права людини в Україні. Про це йдеться в заяві партії “Опозиційна платформа – За життя”.

“Ухваливши антиконституційний Закон “Про середню освіту” вони офіційно розділили українських громадян на сорти, закріпили мовну і культурну дискримінацію росіян і російськомовних. У разі набуття чинності цього закону в Україні ксенофобія утвердиться в якості державної ідеології і наша країна буде викреслена з числа цивілізованих держав.  

Конституція України (Ст.10, 24, 53) декларує неприпустимість мовної дискримінації, гарантує мільйонам російськомовних громадян України право на вільне використання, розвиток російської мови в Україні, на отримання освіти  рідною мовою. Всупереч прямим нормам Конституції, прийнятий парламентом закон позбавляє цього права дітей російськомовних українських громадян”, – йдеться у документі.

У партії додали, що стаття 5 цього закону запроваджує норми мовної дискримінації для російськомовних дітей. Наприклад, при навчанні дітей національних меншин, чиї мови є офіційними мовами Європейського союзу в 5-му класі допускається навчання державною мовою в обсязі 20%. “А для російськомовних дітей цей показник в тому ж 5-му класі встановлено на рівні 80%. Влада Зеленського, порушуючи Конституцію України,  визначає, що у російськомовного п’ятикласника в чотири рази менше конституційних прав, ніж у його однолітка, що говорить на одній з мов ЄС. 327 голосів “ЗА” закон “Про повну загальну середню освіту” говорять про рідкісну одностайність влади і так званої опозиції. Об’єднуючим фактором для депутатів з “Слуги Народу”, “ЄС” і “Батьківщини” стала русофобська позиція”, – додали в партії.

Там вважають, що прийнятий закон йде врозріз з позицією Венеціанської комісії, яка в грудні 2019 року, розкритикувавши “мовний закон” Порошенка ‒ Парубія, дала чіткі рекомендації: переглянути положення закону, які передбачають “диференційоване звернення з мовами корінних народів, мовами національних меншин, які є офіційними мовами ЄС, та мовами національних меншин, які не є офіційними мовами ЄС”.

“Однак, незважаючи на запевнення мовного омбудсмена, що до рекомендацій ВК прислухаються, Київ прийняв черговий націоналістичний закон, що узаконив поділ українських дітей на сорти.

Ні про яке балансі мовної політики не йдеться. Влада в дусі своїх попередників продовжує розколювати країну. Всі слова про відсутність гонінь на російську мову перетворюються на порожній звук. Її заяви про бажання “об’єднати країну” — цинічна брехня”, – йдеться у заяві. 

“Опозиційна платформа – За життя” вимагає від Володимира Зеленського згадати про свої обов’язки гаранта Конституції, передвиборних обіцянках, даних людям, і міжнародно-правові зобов’язання української держави. Президент зобов’язаний накласти вето на прийнятий парламентом Закон про середню освіту, вважають в партії. 

“Ми закликаємо Європейську комісію за демократію через право, інші міжнародні правозахисні організації дати свою оцінку прийнятим в Україні законом. Ми впевнені, що реакція міжнародного демократичного співтовариства допоможе національним громадам відстояти право на свою самобутність і культурний розвиток. “Опозиційна платформа – За життя” буде домагатися скасування усіх дискримінаційних “мовних” норм, спрямованих на приниження та дискримінацію українських громадян, розкол українського суспільства і знищення культурного різноманіття нашої країни”, – заявили в політсилі.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close