Новини України та світу

“Опозиційна платформа – За життя”: Вказівки МВФ для “ЗЕ-влада” важливіше інтересів українських громадян

"Опозиційна платформа - За життя": Вказівки МВФ для "ЗЕ-влада" важливіше інтересів українських громадян

Сьогодні прем’єр-міністр України Олексій Гончарук після зустрічі з місією МВФ заявив, що пріоритетами роботи уряду залишається продаж землі, державних підприємств і підписання нової угоди з МВФ. Передвиборні обіцянки вже забуті. Україна знову отримала владу, яка, замість турботи про громадян, буде виконувати інструкції від МВФ. Про це йдеться в заяві партії “Опозиційна платформа – За життя”, опублікованому на офіційному сайті. 

Джерело: 112.ua

“Опозиційна платформа – За життя” вимагає від уряду в першочерговому порядку забезпечити розвиток національної економіки і провести зниження тарифів, підвищити прожитковий мінімум, зарплати і пенсії, гарантувати повне і своєчасне фінансування соціальної допомоги та повернення пільг громадянам, гарантувати доступ до якісної і безкоштовної медицини і нормальну роботу швидкої допомоги. Конституційна обов’язок влади — захищати права і інтереси народу України, а не запобігати перед кредиторами заради чергової подачки.

Щодо пріоритетів роботи нового уряду більше не залишилося жодних ілюзій. Всі передвиборні обіцянки, які щедро роздавали “Слуги народу”, остаточно забуті. В’їхавши в міністерські кабінети, представники партії влади хочуть продавати землю й державні підприємства, але не збираються працювати над забезпеченням миру в країні і реинтеграцией територій.  Не піклуються про зниження тарифів і повернення законних соціальних пільг. Уряд навіть не думає відмовлятися від антинародної медичної “реформи”, з-за якої мільйони людей позбулися доступу до своєчасної і безкоштовної медичної допомоги. Не хоче переглядати так звані “реформи” пенсійної системи, системи освіти та соціального забезпечення.  

Уряд знову верстає бюджет “війни і злиднів”, в якому витрати на розвиток економіки і поліпшення життя людей зведені до мінімуму. На підвищення прожиткового мінімуму, пенсій і зарплат виділяються копійки. Більшість програм підтримки української промисловості, аграрного сектора економіки, як і інвестиції в розвитку регіонів, виявилися істотно скорочені або зовсім зупинені.  Зате, як і в часи Порошенко, збережені і навіть підвищені витрати на силовиків і чиновників. І так само незмінним залишається курс влади на підпорядкування вимогам МВФ. І для цієї влади не інтереси народу, а вказівки кредиторів є керівництвом до дії. Чергові “слуги народу” виявилися прислужниками МВФ.    

“Опозиційна платформа – За життя” вимагає кардинальної зміни курсу державної політики. У своїй діяльності уряд зобов’язаний керуватися інтересами українського народу. Припинити запобігливість перед кредиторами і реалізовувати державну політику на благо українських громадян, української економіки і української держави.

Наша парламентська фракція внесла на розгляд парламенту пакет з більш ніж 30 першочергових законопроектів і постанов, спрямованих на поліпшення життя людей. Ми пропонуємо суттєво підвищити рівень зарплат, пенсій і стипендій. Забезпечити зниження житлово-комунальних тарифів і відновлення пільг. Ініціюємо скасування так званої медичної реформи для поліпшення якості та доступності медичних послуг. Ми вимагаємо, щоб ці законопроекти були внесені до сесійної зали.

Нами розроблений альтернативний проект державного бюджету на 2020 рік. Ми пропонуємо бюджет розвитку економіки, бюджет соціального держави і будемо домагатися його прийняття. Ми будемо боротися за те, щоб українська держава працювало для українських громадян, а не обслуговувало інтереси кредиторів. Україні потрібні мир і економічний розвиток, а не війна і нові борги. Це воля українського народу, яку влада повинна виконувати!”, – йдеться в заяві. 

Джерело: www.112.ua