Новини України та світу

“Опозиційна платформа – За життя” виступає за одночасне скасування недоторканності президента і народних депутатів

"Опозиційна платформа – За життя" виступає за одночасне скасування недоторканності президента і народних депутатів

Джерело: 112.ua

Перед парламентськими виборами багато політичні сили використовували необхідність скасування депутатської недоторканності як вагомий аргумент для своїх виборців. Сьогодні ця тема стала лакмусовим папірцем, що дозволяє оцінити виконання народними обранцями своїх передвиборних обіцянок.

“Опозиційна платформа – За життя”, яка виступала за скасування депутатської недоторканності, послідовно дотримується своєї позиції і після виборів у Верховну Раду.

“Наша партія підтримує і поділяє ідею зняття з народних депутатів недоторканності, встановленої ст. 80 Конституції України”, – йдеться у заявлении, розміщеному на сайті “Опозиційної платформи – За життя”. В ньому також зазначається, що положення цієї норми Конституції суперечить базовому принципу, закріпленому у статті 24 Конституції України про рівність всіх перед законом, який нарівні з честю і здоров’ям людини визнається найвищою соціальною цінністю.

Однак у партії застерігають: при сьогоднішньому стані конституційної і правової системи в країні існує величезний ризик, що відсутність інституту депутатської недоторканності дозволить розкручувати маховик політичних репресій, не даючи парламентаріям ефективно здійснювати свої повноваження. Тому опозиційні депутати поділяють юридичну позицію Конституційного Суду України, який у ряді своїх рішень вказав на те, що недоторканність народного депутата не є особистим привілеєм і його індивідуальним правом, а має публічний характер.

“Інститут недоторканності повинен поширюватися на захист депутата від незаконного втручання в його діяльність і належне функціонування парламенту. Всі інші дії чи бездіяльність народних депутатів поза зазначених правовідносин підпадають під адміністративну та кримінальну юрисдикцію”, – наголошується в заяві.

“Опозиційної платформі – За життя” також вважають, що рішення про зняття депутатської недоторканності має прийматися одночасно з рішенням про скасування недоторканності президента України. Тому у Верховній Раді IX скликання партія має намір ініціювати внесення змін до статті 105 і 108 Конституції України і скасування положень, згідно з якими президент країни користується правом на недоторканність під час здійснення своїх повноважень.

“стосовно глави держави повинен діяти конституційний принцип рівності всіх громадян перед законом. Інакше це створює фундамент для політичної та економічної корупції в нашій країні”, – йдеться у заяві.

У партії підкреслюють, що сьогодні діючого президента не можна притягнути до кримінальної відповідальності за вчинення протиправних дій або бездіяльність, які можуть бути пов’язані з загрозою державному суверенітету, державної зрадою, злочинною діяльністю, спрямованою проти національної безпеки, здійсненням главою держави тяжких або особливо тяжких злочинів.

Народні депутати від “Опозиційної платформи – За життя” готові також ініціювати зміни до статті 111 Конституції України, щоб відмовитися від інституту імпічменту, який сьогодні вважається підставою для відсторонення президента від посади.

Цей інститут в партії назвали “мертвонародженим”, оскільки він практично виключає можливість залучити главу держави до відповідальності.

Джерело: www.112.ua