Новини України та світу

“Опозиційна платформа – За життя” вимагає збільшити максимальний розмір пенсій за вислугу років та перерахувати пенсії військовим пенсіонерам

"Опозиційна платформа - За життя" вимагає збільшити максимальний розмір пенсій за вислугу років та перерахувати пенсії військовим пенсіонерам

Джерело: 112.ua

Фракція “Опозиційної платформи – За життя” пропонує внести зміни до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі – Закон № 2262), що дозволить відновити соціальні гарантії осіб, звільнених з військової служби, а також інших осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262, в частині призначення та перерахунку раніше призначених пенсій, а також максимального розміру пенсій за вислугу років. Відповідний законопроект вже зареєстрований у Верховній Раді, повідомляє пресс-служба політсили.

Нагадаємо, що всупереч окремим нормам Закону №2262 і Конституції України максимальний розмір пенсії за вислугу років був знижений з 90% до 80%, а потім і до 70%. А вирішення питання перерахунку раніше призначених пенсій перейшло до повноважень Кабінету міністрів України, який в “ручному режимі” почав регулювати це питання, що призвело до масових протестів військових пенсіонерів.

“Опозиційна платформа – За життя” пропонує збільшити максимальний розмір грошового пенсійного забезпечення військовослужбовців з 70% до 90% та перерахувати пенсії.

Щоб виключити будь-які маніпуляції і прибрати існуючу зараз можливість на розсуд уряду визначати умови перерахунку пенсій, пропонується встановити, що усі призначені за Законом № 2262 пенсії підлягають перерахунку, який буде здійснюватися на момент виникнення права на перерахунок пенсій у строки, передбачені ч. 2 статті 51 цього Закону.

“Відновлення норм статей 13 та 63 Закону № 2262 забезпечить законодавче врегулювання гарантій гідної державної підтримки даної особливої категорії громадян і захист їхніх соціальних прав з дотриманням принципу рівності і єдиного підходу до визначення видів грошового забезпечення, які враховуються при призначенні пенсій, так і при перерахунку раніше призначених пенсій особам, звільненим у різний час з військової служби, та деяким іншим особам, у тому числі і тим, які в майбутньому будуть звільнятися”, – наголошується в законопроекті “Опозиційної платформи – За життя”.

Джерело: www.112.ua