Новини України та світу

Опитування показало фаворитів гонки на виборах мера Києва

Опитування показало фаворитів гонки на виборах мера Києва

Загальний стан Києва за час перебування на посаді мера Віталія Кличка погіршився, що і вплинуло на високий запит киян до оновлення влади. Про це свідчать дані опитування компанії Seetarget, пише видання “Обозреватель”.

Джерело: 112.ua

Згідно з опитуванням, два основних кандидати – Віталій Кличко та Олександр Ткаченко – мають невеликий розрив в межах соціологічної похибки.

За умови, що вибори проводилися найближчої неділі, 20,7% респондентів, які готові прийти голосувати і визначилися з вибором, заявили, що підтримали б чинного мера Віталія Кличка. 18,6% опитаних готові підтримати народного депутата (фракція “Слуга народу”) Олександра Ткаченко, а ще 12,4% – нардепа (фракція “Голос”), музиканта Святослава Вакарчука.

Згідно з опитуванням компанії, невеликий відрив між Кличком і Ткаченко ставить під сумнів перемогу Віталія Кличко в другому турі. Кличко має шанс на перемогу у разі якщо серед його суперників будуть Гордон або Вакарчук, але програє Олександра Ткаченка, який набирає 36,8% підтримки киян. Кличко – лише 34,4%.

Якщо б вибори до київської міської ради проводилися найближчої неділі, 53,8% опитаних (серед тих, хто має намір голосувати і визначився з вибором) заявили про підтримку партії “Слуга народу”, ще 9,9% готові голосувати за “Європейську солідарність”, а 7,1% – за партію “Голос”.

Партія Кличка “Удар” не входить у трійку лідерів, що ставить під сумнів її потрапляння в Київраду в разі дострокових виборів.

Основною проблемою, яка заважає місцевій владі вирішувати проблеми киян, 32,7% респонденти бачать корупцію, а 28,3% переконані, що виною тому некомпетентність чиновників.

Опитування було проведено з 20 по 27 вересня 2019 року компанією Seetarget методом особистих інтерв’ю (face-to-face). Соціологічне дослідження репрезентативно за статтю, віком та регіоном проживання. Вибірка склала 1207 респондентів, похибка – не більше 2,9%.

Джерело: www.112.ua