Новини України та світу

Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження в справі про заборону виїзду Луценка за кордон

Черновецький прагне, щоб Держприкордонслужба заборонила Луценку виїзд за кордон

Джерело: 112.ua

Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження в справі про заборону виїзду Луценка за кордон

Відкрито провадження у справі за позовом екс-мера Києва Леоніда Черновецького до Державної прикордонної служби та Генерального прокурора, що написав заяву провідставку, Юрія Луценка. Про це інформує прес-служба Окружного адміністративного суду Києва. 

Леонід Черновецький просить суд в інтересах народу України заборонити Юрію Луценку виїзд за кордон “з метою недопущення уникнення кримінальної відповідальності за злочини, вчинені на посаді Генерального прокурора відразу після його звільнення”. Також Черновецький прагне зобов’язання Державної прикордонної служби обмежити виїзд Юрія Луценка за кордон.

Відомо, що суд ухвалив розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження та зобов’язав відповідачів подати письмові пояснення щодо позову і  докази на їх підтвердження.

Новини за темою: Черновецький просить Окружний суд заборонити Луценку виїзд за кордон

Черновецький виїхав із України до Грузії на початку 2010-х. Проживав екс-мер Києва в Кобулетському районі Аджарії, по мажоритарному округу якого в 2016 році безуспішно брав участь у парламентських виборах Грузії. 

У липні 2017 Генеральна прокуратура України повідомила Черновецькому про підозру в кримінальному провадженні за фактом незаконного будівництва гелікоптерного майданчика на Парковій дорозі в Києві. Його підозрюють у зловживанні владою або службовим становищем. Через це екс-мер столиці був змушений покинути Грузію. 

Після чого сам Черновецький, коментуючи телеканалу “112 Україна” підозру ГПУ, заявив: “Це новела, і той слідчий, який підписав таку постанову, обов’язково разом з Луценком потрапить за це в тюрму”.

Сьогодні, 29 серпня, Юрій Луценко написав заяву про відставку з посади Генпрокурора України.

Джерело: www.112.ua