Новини України та світу

Офіс президента почав атаку на право киян самим керувати своїм містом, – ЗМІ

Офіс президента планує відібрати у киян законне право на самоврядування і призначити керівництво містом людину, що підконтрольна Банковій. Про це йдеться в статті, опублікованій на сайті видання “Ділова столиця”.

Джерело: 112.ua

“Новий глава президентської адміністрації (тепер званої Офісом президента) Андрій Богдан почав активно лобіювати призначення голови КМДА зверху, не питаючи думки киян – за старою схемою Януковича”, – пише видання.

На думку Ділової столиці, спроби нової адміністрації скористатися старою схемою цілком очікувано викликали бурю обурення серед киян, яких таким чином фактично позбавляють можливості керувати своїм містом.

“Це рішення, якщо воно все-таки буде прийнято, буде означати відкат демократії в Україні до часів Януковича, Пшонки та інших одіозних діячів “сім’ї”. Така перспектива дуже контрастує з деклараціями нової команди про оновлення влади, демократії, прозорості, і змушує задуматися про те, що нова адміністрація прагне до авторитаризму і тотального контролю над жителями столиці”, – йдеться у публікації.

Варто відзначити, що нинішній обраний киянами міський голова столиці Віталій Кличко також назвав нав’язування киянам голови КМДА зверху – незаконним. Крім того, він розповів, що Офіс президента незаконно нав’язує йому самому “смотрящих” – гендиректора “1+1” Олександра Ткаченка і скандального забудовника, раніше звільненого з київської адміністрації Андрія Вавриша.

Фахівці, йдеться в статті, вже почали пропонувати різні способи захисту місцевого самоврядування в Києві.  В основному захистити право киян керувати своїм містом фахівці пропонують двома способами.

“По-перше, юристи стверджують, що можливе призначення суперечить законодавству, а саме рішенням КС.  І тому Віталію Кличку рекомендують захищати самоврядування в суді. По-друге, деякі радять йти ще далі і боротися за скасування КМДА як рудиментарного органу, а замість державної адміністрації засновувати виконкоми при Київраді”, – підсумували у виданні.

Джерело: www.112.ua