Новини України та світу

НСЖУ: Позбавлення “112 Україна” ліцензій на цифрове мовлення – це спроба обмежити свободу слова і впровадити цензуру

Національна спілка журналістів України проінформує міжнародних партнерів про ситуацію з ліцензіями телеканалу

Джерело: 112.ua

НСЖУ: Позбавлення "112 Україна" ліцензій на цифрове мовлення – це спроба обмежити свободу слова і впровадити цензуру

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) вважає рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення про позбавлення телеканалу “112 Україна” ліцензій на цифрове мовлення спробою обмежити свободу слова в Україні і впровадити цензуру. Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив керівник спілки Сергій Томіленко. 

В НСЖУ висловили стурбованість таким рішенням Нацради і зазначили, що воно поставило під загрозу сотні робочих місць журналістів та співробітників телеканалу.

“Позиція Нацради до 112 є упередженою – бо частина всеукраїнських каналів створювалася через об’єднання регіональних ліценцій. Наприклад, “5 канал” колись складався з регіональної мережі НБМ і Експрес-інформ. Не розумію, чому не можна було дозволити аналогічне рішення для 112, який просив про це з 2018 року”, – написав Томіленко.

Новини за темою: Шуфрич: Припинення ліцензії “112 Україна” не буде сприяти можливостям мовлення регіональних каналів

НСЖУ сприймає нинішнє рішення Нацради як спробу обмежити свободу слова і впровадити цензуру.

“Адже 112 канал – лідер новинного мовлення. І часто критикує владу або дає можливість донести свою позицію критикам влади. Шкода, що в сучасній Україні телеканали позбавляють ліцензії, а велику аудиторію – доступу до вподобаного ЗМІ”, – йдеться у повідомленні.

Томіленко додав, що НСЖУ чекає від Нацради не “репресивних рішень щодо телеканалів”, а звіту щодо численних претензій до діяльності самої Нацради, які лунали за останні роки. А також пояснень, чим саме була зумовлена вибіркова увага регулятора до окремих каналів.

Крім цього, НСЖУ має намір проінформувати міжнародних партнерів про ситуацію з ліцензіями “112 Україна” та загалом – про стан свободи слова в країні.

Новини за темою: Василь Сметана: Рішення Нацради про відмову у продовженні ліцензії на цифрове мовлення було політично вмотивованим

Нагадаємо, 26 вересня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення позбавила телеканал “112 Україна” цифрових ліцензій на мовлення.

Міжнародна редакційна рада телеканалу “112 Україна” розцінила рішення Нацради як упереджені і політично мотивовані дії регулятора, наслідком яких є подальший наступ на права журналістів та обмеження свободи слова в Україні.

Канал продовжує мовлення і доступний для своїх глядачів на супутнику, в кабельних мережах і в інтернеті.

Джерело: www.112.ua