Новини України та світу

Новим генпрокурором може стати Рябошапка

Новим генпрокурором може стати Рябошапка

Володимир Зеленський пропонує народним депутатам призначити заступника глави Офісу Президента України Руслана Рябошапку на посаду генерального прокурора України.

Про це повідомив народний депутат України від “Слуги народу” Микита Потураєв.

Раніше Зеленський говорив, що Рябошапка є одним з основних претендентів на голову ГПУ.

Можливо, це один з варіантів, один з претендентів. З самого початку моєї президентської кампанії я говорив, що Рябошапка – крутий фахівець, я бачу його одним з претендентів,
– сказав президент.

11 червня Зеленський вніс до Верховної Ради подання про звільнення Луценка з посади голови ГПУ. Аргументував це тим, що генпрокурором не може бути людина, яка не має вищої юридичної освіти. Однак депутати не підтримали звільнення Луценка.

19 липня президент анонсував, що кандидатуру нового генпрокурора буде внесено на розгляд Ради вже після формування більшості в новообраному парламенті.

29 серпня Юрій Луценко написав написав заяву про відставку з посади на ім’я президента Володимира Зеленського.

Що відомо про Руслана Рябошапку? Рябошапка раніше був одним з членів Національного агентства із запобігання корупції. Критикував попередню владу за провал антикорупційної реформи. Вчинив демарш із НАЗК та критикував його керівницю Наталію Корчак, звинувачуючи її у зволіканні з перевіркою електронних декларацій прем’єра Володимира Гройсмана та інших міністрів.

Згодом Рябошапка став головним спеціалістом з правоохоронної та антикорупційної політики у передвиборчому штабі Зеленського. Після перемоги Зеленського на виборах президента Рябошапка очолив в його Офісі антикорупційний напрямок.

Що каже Рябошапка про Генпрокуратуру?

Рябошапка раніше не був багатослівним щодо роботи Генпрокуратури. Проте він дотримується таких основних думок:

  • генерального прокурора необхідно змінити;
  • ГПУ має очолити не політик, а професіонал з вищою юридичною освітою і відповідним стажем роботи в правоохоронних органах;
  • найкраще ліквідувати Генеральну прокуратуру як орган, а її основну функцію – державне обвинувачення – передати Мін’юсту.

Джерело Телеканал новини «24»
29.08.2019