Новини України та світу

Новий уряд: який шлях варто обрати “Слузі народу”

Про перші кроки партії “Слуга народу”, про посади Олексія Гончарука та Уляни Супрун та тарифи – в прямому ефірі 24 каналу розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса

Про новий шлях парламенту

– Це як в історії із супергероями, від них вимагається набагато більше. Зараз Зеленський такий собі супергерой, який може змінити дуже багато, якщо запропонує новий суспільний договір.

– Нам потрібно зараз, щоб вийшла влада та сказала, що є новий суспільний договір: “Ми не крадемо, а робимо реформи. А ви, будь ласка, платіть податки. Ви ж нам довіряєте, тож давайте платити податки, бо без них ваша довіра нічого не варта”.

Я думаю, що може статися так, що кабмін буде відповідати за перетворення, а Зеленський буде відповідати за любов. Бо він їздить по регіонах, десь “виганяє дияволів” із чиновників й людям це дуже подобається. 

– Чому зараз такий чудовий цей період? Бо в Зеленського такий рейтинг, що під нього можна провести будь-яку непопулярну реформу. Він може продати будь-що.

– Вони (представники партії “Слуга народу” – 24 канал) можуть відчути, як це кайфово змінювати країну. Так було  в Грузії у перший термін при Саакашвілі, коли “ви молоді, класні й ви ще щось робите, бачите результат і до вас приходять інвестиції”. Це може гуртувати цю команду разом, якщо цього не буде, то їх розкуплять.

Там же (у “Слузі народу” – 24 канал) випадкові люди. Є більше сотні мажоритарщиків, які абсолютно різні. Є Дубінський, на якому немає де мітки ставити, а ще Бужанський. А є нормальні люди, які дійсно мають європейські погляди та цінності. Поки що їх тримає разом тільки рейтинг Зеленського та дубинка цього рейтингу, бо все інші тільки про гроші.

– Вони просто різні й немає жодного питання по якому в них будуть збігатися погляди, якщо хтось не буде їх орієнтувати. Й тут цим орієнтиром має виступати президент.

Новий уряд: який шлях варто обрати "Слузі народу"
Призначення Володимира Зеленського / Інфографіка 24 каналу

Про Гончарука та Супрун

– Зеленський не орієнтується на громадянське суспільство, а на рейтинги. Й він бачить, що після років пропаганди, що Супрун погана, то люди й думають, що вона погана. Навіть, коли кажуть, що “так, в неї добра реформа, але вона погана”. Чому вона погана при тому, що реформа добре – це ніхто не пояснює, але кажуть.

Новий уряд: який шлях варто обрати "Слузі народу"

– Олексій Гончарук – це людина, яка на “світлій стороні”. Він робив дуже добру роботу в дерегуляції. Том дуже несподівано та приємно бачити його на позиції голови уряду. Коли ми кажемо про Гончарука, то це дійсно та історія, що 5 років помилок краще, ніж 50 років саботажу. Бо ми розуміємо цінності Гончарука й вони правильні.

Новий уряд: який шлях варто обрати "Слузі народу"

Хто такий Гончарук і які в нього шанси очолити уряд?
Олексій Гончарук – заступник голови Офісу Президента, відповідає за економіку. З 21 червня його призначили членом Національної інвестиційної ради України та Національної ради з питань антикорупційної політики. Це дорадчі органи при Президентові України, що займаються профільними питаннями.

Гончарука називають фаворитом президента Володимира Зеленського на посаду прем’єр-міністра України. За словами експерта Сергія Фурги, головний недолік заступника ОП – молодий вік. Гончаруку лише 35 років, тому він ще не має певного політичного впливу і тому йому можна нав’язати певну думку.

Про те, як голосуватимуть “Слуги народу”

– Загалом, теоретично, цей склад може претендувати на звання кращого уряду України в майбутньому, тому що дійсно є люди з правильними цінностями. Принаймні та група, яка уособлює економічний блок. Якщо під егідою цих людей будуть впроваджені зміни, а ми знаємо чутки, що на першому засіданні буде 50-100 законопроектів і найближчими місяцями ми побачимо ринок землі.

Якщо це буде рухатися такими темпами, а це важливо, бо вікно можливостей скоро зачиниться, то це буде дуже добра історія.

– Поки вони будуть голосувати за все, що можливо – ці 254 людей від “Слуги Народу”, але ж потім там дуже різні особливості. Є “коломойські”, “аваківські”, ще якісь невідомі люди, яких скуплять одразу. Вони поки що будуть все виконувати і дисципліновано голосувати, але через півроку і рейтинг президента Зеленського зменшиться – це впливатиме на їх поведінку також.

Про тарифи

– Зменшити тарифи не вдасться, адже це суперечить умовам співпраці України Міжнародного валютного фонду.

Тарифи не будуть зменшені, це фізично неможливо. Насправді, це суперечить економічному здоровому глузду. Тарифи мають бути ринковими.

– Президент Володимир Зеленський ніколи не обіцяв знизити тарифи. Він зауважував, що вони дійсно високі, але прямих обіцянок щодо їх зниження не було.

Джерело Телеканал новини «24»
28.08.2019