Новини України та світу

НКРЕКП вимагає від правоохоронців відреагувати на спроби тиску з боку представників феросплавних заводів

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), повідомляє про погіршення ситуації з проходячими під будівлею регулятора пікетами працівників феросплавних заводів і вимагає відповідної реакції правоохоронних органів, – повідомляє Інтерфакс-Україна.
 
Як зазначено в оприлюдненій на сайті НКРЕКП заяві, пікети що тривають майже два місяці біля офісу регулятора, “здобули нових обертів”.
“Якщо до вчорашнього дня вони полягали в ускладнюючому роботу регулятора створенні шуму, блокування проїзду, забрудненні прилеглої території, то 25 вересня мітингувальники розбили одне з вікон будівлі”, – йдеться в документі.
 
У той же час, за твердженням регулятора, відповідної реакції з боку Нацгвардії на такі дії пікетників не було, внаслідок чого за підсумками інциденту НКРЕКП звернулася в Національну поліцію. Після цього юрист, який представляє інтереси одного з феросплавних підприємств прибув в НКРЕКП з вимогою не подавати/відкликати заяву в правоохоронні органи. В іншому випадку регулятору загрожують чинити тиск шляхом подачі заяви про нібито нанесення тілесних ушкоджень одному з пікетувальників, стверджують в НКРЕКП.
 
“Регулятор вважає дані факти неприпустимими, такими, що суперечать закону про НКРЕКП, готує відповідні звернення в компетентні органи”, – йдеться у заяві.
 
Як повідомлялося, 1 липня на виконання прийнятого у квітні 2017 року закону “Про ринок електроенергії” в Україні був запущений новий оптовий ринок електроенергії, який передбачає перехід від роботи з моделі єдиного покупця до конкурентного механізму. У результаті запуску вартість енергоресурсу для непобутових споживачів зросла на 10-25% залежно від класу напруги.
 
Найбільш гостро на зміни ціни відреагував ряд промислових підприємств, зокрема Нікопольський і Запорізький заводи феросплавів, в собівартості продукції яких витрати на електроенергію становлять значну частку. Працівники цих підприємств другий місяць продовжують пікетувати будівлі НКРЕКП, а також НЕК “Укренерго”, намагаючись домогтися зниження тарифів останньої.
Джерело: www.112.ua