Новини України та світу

Німченко: Розглядати зараз скасування недоторканності – це порушення норм Конституції та закону про регламент

Німченко: Розглядати зараз скасування недоторканності – це порушення норм Конституції та закону про регламент

Виносити зараз на розгляд до сесійної зали законопроект про скасування депутатської недоторканності – це порушення норм Конституції та закону про регламент. Про це заявив народний депутат від партії “Опозиційна платформа – За життя” Василь Німченко.

Джерело: 112.ua

“З точки зору сьогоднішнього голосування, я вважаю, що все-таки ви почули, що народні депутати прийняли присягу, а в присязі вказується, що “дотримуватися Конституції, законів”. А як раз і Конституція, і закон, особливо закон про регламент діяльності ВР передбачає, що при наявності того постанови ВР і при наявності того, що цей законопроект – він називається 7203, – він на розгляді у профільному комітеті. Комітетів немає, ніхто не розглядав, і виносити на розгляд – це порушення норм Конституції і процедур, і закону про регламент”, – зазначив парламентарій.

Німченко також вважає, що починати нового парламенту свою роботу з цього питання – це популізм.

“Я думаю, що починають це, перше, не останню роль тут відіграє популізм, який заряджений на правовому полі Голобородько. І друге – це все-таки йде питання віднести коректування вогню про недоторканності, про обмеження прав. Конституція говорить: “права Користування недоторканності президента”, так от це відводять вогонь від того, щоб все-таки був позбавлений права і президент. Ось народних депутатів – і все. Ось про що йде мова. Є постанова ВР, ніхто його не відміняв, і виносити … Ну, це їх 254, їх більше, що ми можемо сказати”, – констатував депутат.

112.ua

Раніше Німченко заявляв, що повне скасування депутатської недоторканності – це ущербність демократії та функціонування парламентаризму як такого.

Джерело: www.112.ua