Новини України та світу

Німченко: Повна відміна депутатської недоторканності – це ущербність демократії

Німченко: Повна відміна депутатської недоторканності – це ущербність демократії

Повна відміна депутатської недоторканності – це ущербність демократії та функціонування парламентаризму як такого. Про це заявив народний депутат від партії “Опозиційна платформа – За життя” Василь Німченко в ефірі телеканалу “112 Україна”.

Джерело: 112.ua

“Повне скасування депутатської недоторканності – це ущербність демократії. Друге – це неповноцінність функціонування парламентаризму як такого… ми б хотіли і ми настоим на тому, що треба вирішувати питання ліквідації депутатської недоторканності в комплексі з ліквідацією недоторканності глави держави”, – сказав він.

Німченко також пояснив, що про недоторканність написано в Конституції.

“Знаєте, як Конституція пише? Якщо відноситься до нардепів недоторканність закріплена в ній, то стосовно президента вказується – користування правом недоторканності на період виконання своїх повноважень. І є рішення КСУ, що не може ні за який злочин президент бути притягнутий до відповідальності. А стаття 24 конституції говорить, що перед законом всі рівні”, – зазначив депутат.

Раніше повідомлялося, що представник президента в парламенті, нардеп від “Слуги народу” Руслан Стефанчук прогнозує голосування за проект змін до Конституції № 7203 про обмеження депутатської недоторканності 29 серпня, а остаточне ухвалення рішення – у вересні.

Джерело: www.112.ua