Новини України та світу

Німченко: Недоторканність суперечить основоположному принципу Конституції

Німченко: Недоторканність суперечить основоположному принципу Конституції

“Опозиційна платформа – За життя” підтримує введення інституту недоторканності і внесла відповідний законопроект у Верховну Раду. Про це заявив народний депутат від партії “Опозиційна платформа – За життя” Василь Німченко в ефірі телеканалу “112 Україна”.

Джерело: 112.ua

“Ми підтримуємо введення інституту недоторканності, це перше. І друге, ми внесли і підготували проект внесення змін до Конституції про припинення користування президентом інституту недоторканності, і щоб це було розглянуто разом. Ось, що ми говоримо. Це можна пакетно, можна не пакетно, але ми повинні знати і щоб люди бачили”, – зазначив депутат.

Німченко підкреслив, що сам президент Володимир Зеленський президент заявляв про те, що потрібно знімати недоторканність, вона суперечить основоположному принципу Конституції України – всі рівні перед законом.

“Не може бути рівніші Порошенко або Зеленський порівняно з простим громадянином, як не може і народний депутат… Поняття “повної недоторканності” – по-перше, у світі немає такого, щоб народний депутат чи президент не мав якусь частину недоторканності. Забезпечення тієї ж охорони за умови сформованої ситуації, як у нас в країні. Якщо президент поїхав на схід країни, то, безумовно, його охороняють. Але питання про інститут недоторканності як рудиментному органу в умовах демократичної держави, в умовах того, де Конституція гарантує незалежність всіх громадян, почитайте”, – додав парламентарій.

Раніше повідомлялося, що представник президента в парламенті, нардеп від “Слуги народу” Руслан Стефанчук прогнозує голосування за проект змін до Конституції № 7203 про обмеження депутатської недоторканності 29 серпня, а остаточне ухвалення рішення – у вересні.

Джерело: www.112.ua