Новини України та світу

“Найбільше досягнення – я залишився людиною”: Головне з інтерв’ю президента України Володимира Зеленського

Володимир Зеленський дав інтерв’ю, присвячене 100 дням його у владі. Інтерв’юером виступив актор Станіслав Боклан. Розповідаємо основне, що вдалося дізнатися з цього спілкування

Джерело: 112.ua

"Найбільше досягнення - я залишився людиною": Головне з інтерв'ю президента України Володимира Зеленського

Зеленський та його складні й щасливі моменти, спілкування з президентом Росії Володимиром Путіним, реакція на гнівні коментарі, стосунки з головою Офісу президента Богданом (і ставлення до його поїздки до Сен-Тропе на весілля), плани, очікування від уряду і багато іншого.

Всі ці теми було порушено під час інтерв’ю президента України, показаного на 1+1. Розповідаємо, про що ми дізналися з інтерв’ю. 

– Ранок Зеленського починається з смс з фронту на Донбасі. Президента тішить, що кількість втрат зменшилася в рази. Також Зеленський додав, що жоден ранок не обходиться без поцілунків, і стверджує, що коли цілує дружину і дітей, то вони ще сплять. 

– Зеленський особисто веде свою сторінку у Facebook. Президент “погано реагує” на гнівні коментарі, тому що “хоче, щоб Україна перемогла”, і не розуміє, “за що?”. 

– Першій леді Олені Зеленській важко і дискомфортно, оскільки вона не любить стільки уваги. І все ж вона готує свою програму, яка буде корисною для суспільства, і додає, що вже менше читає коментарів у соцмережах. 

Також Зеленський радиться зі своєю дружиною “щодо складних питань”, оскільки вона має “тверезу думку”. 

– Зеленський під час президентства почав більше спілкуватися зі своїми батьками .

– Президент “не заморочується”, як люди реагують на те, що він без краватки. 

– Зеленський не їздить на роботу на велосипеді, тому що йому не дозволяють через наявність небезпеки. Імен названо не було, але, як стверджує президент, “було декілька випадків, коли, образно кажучи, було зовсім небезпечно”. 

– “Ми обіцяли нічого не перекривати – ми нічого не перекриваємо”, – заявив президент з приводу кортежів. А також нагадав, що “минула влада в кортежі мала 8-12 машин, а вони – дві-три”. 

– На концерт “Кварталу” президент дуже хоче. Просто офіційно, “як не останній глядач”. А також ма є ідею з’явитися на сцені. 

– Зеленський вважає, що голова його офісу Андрій Богдан не повинен був їхати на весілля до Сен-Тропе, дата якого збіглася з Днем незалежності. 

Водночас він додав, що на ці дні (раніше Дня незалежності) Богдан узяв відпустку

– Розмов Зеленського з Путіним було дві. Під час першої вони “обговорювали ситуацію на Донбасі, і їхні дані відрізнялися”. Тоді ж вони “поговорили предметно” з приводу українських полонених. 

Друга розмова був терміновою. Вона стосувався порушення перемир’я і повернення українських полонених (не тільки моряків).

– Найскладнішим моментом за ці 100 днів для Зеленського був день, коли на Донбасі під Павлополем загинуло 4 українських військовиків унаслідок ворожого обстрілу. 

– Президент вважає, що контрабанду в Україні можуть побороти вже до кінця 2019 року. 

– Посадки корупціонерів, за словами Зеленського, почнуться тільки-но запрацює Антикорупційний суд і з’явиться (а його вже призначено) новий генеральний прокурор. За прогнозами Зеленського, це осінь. 

– З урядом Гончарука попрощаються, якщо він не знайде способу знизити комуналку. 

З приводу всієї повноти влади президент почувається спокійно, називаючи це інструментом, на якому потрібно добре грати. І йому, і депутатам, “щоб не було какофонії”.  

– Закон про мову – це складне питання. На думку президента, має бути закон про захист прав меншин, який “захищає їхні права”. 

Зеленського більше не цікавлять політичні рейтинги. Він у своїх діях і словах “говорить тільки про Україну”. 

– Міжнародні зустрічі відбуваються добре. Але на зустрічах очікування лідерів інших держав, на думку Зеленського, “були іншими”. 

Очікували одну людину, а приїхала інша“. 

– США – стратегічний партнер України. Зеленський чекає на зустріч з Трампом.

– Продати літаки Зеленський сьогодні не може, оскільки є велика кількість термінових вильотів. Як по Україні, так і за кордон. 

– Послати все на… президенту не хочеться, оскільки є велика довіра людей, і він не може все кинути. 

– За 100 днів зміни є, але Зеленський вважає, що все ж залишився людиною, і його не зламали речі, які з’являються у людей з такою посадою. 

– Найщасливіший момент – це вечори, коли, як каже президент, він може бачити своїх дітей. 

Крім цього

Під час інтерв’ю прозвучала заява голови ВП Андрія Богдана, що наразі команда Зеленського не може знайти варіанту з переїздом з Банкової

Джерело: www.112.ua