Новини України та світу

“Нафтогаз” хоче стягнути з Росії понад 5 мільярдів доларів за конфісковані у Криму активи

"Нафтогаз" хоче стягнути з Росії понад 5 мільярдів доларів за конфісковані у Криму активи

“Нафтогаз” хоче отримати 5,2 мільярда доларів збитків за активи в Криму, що були втрачені внаслідок російської агресії. Позов подали до Гаазького трибуналу, а вирок чекають до кінця 2020 року.

Гаазький трибунал вже визнав, що Росія порушила угоду про взаємний захист інвестицій щодо “Нафтогазу”, коли вилучила всі активи компанії в анексованому Криму, повідомляє прес-служба компанії. 

“Нафтогаз” володів найціннішими енергетичними активами у Криму і був однією з основних мішеней Російської Федерації, коли та конфісковувала українські активи після незаконного вторгнення та окупації півострова у 2014 році,
– зауважили в “Нафтогазі”. 

Тепер розгляд справи відбуватиметься у два етапи. На другому з них буде винесене остаточне рішення щодо стягнення збитків. Арбітраж проти незаконних дій РФ ініціювали на підставі порушення угоди між Росією та Україною про взаємний захист інвестицій.

Чи є сенс позиватись до суду за компенсацією від РФ?З подібним позовом на втрату активів у Криму вже звертався “Ощадбанк”. Внаслідок дій Росії “Ощадбанк” втратив майно в Криму на 1,3 мільярда доларів. Арбітражний суд Парижу повністю схвалив вимогу української компанії на стягнення збитків, а Київський апеляційний суд погодив це рішення.

І хоча у Мін’юсті РФ не визнали рішення суду та відмовились сплачувати компенсацію, гроші можна стягнути примусово шляхом стягнення збитків з активів Росії, привласнення виданих Росією кредитів та стягнення грошей з російських компаній, що працюють на території інших країн. Детальніше про це читайте тут.

Джерело Телеканал новини «24»
31.07.2019