Новини України та світу

Нацрада з ТБ у поточному складі не уповноважена приймати ніяких рішень, – юрист “112 Україна”

Повноваження трьох з восьми членів Нацради вже скінчилися, і не були продовжені відповідно до тієї процедури, яку передбачає чинне законодавство

Джерело: 112.ua

Нацрада з ТБ у поточному складі не уповноважена приймати ніяких рішень, - юрист "112 Україна"

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення в поточному складі не уповноважена приймати ніяких рішень. Таку заяву в ефірі телеканалу “112 Україна” зробив юрист Василь Сметана.

Він нагадав, що повноваження трьох з восьми членів Нацради минули, адже вони вже більше 5 років займають посади, термін яких обмежується цим строком.

“Тому передбачений законом термін їх повноважень закінчився. Я вважаю, що рада у такому складі не може приймати рішення, тому що є неповноважною. Більше того, моя думка підтримана навіть ВРУ, яка недавно ухвалила новий закон в першому читанні, яким намагається врегулювати питання про автоматичну пролонгацію строку повноважень членів Нацради”, – переконаний він.

Сметана нагадав, що в першому читанні вже прийнятий закон, який передбачає автоматичну пролонгацію повноважень членів Нацради, але він вже отримав негативну оцінку науково-експертного управління, що важливою частиною обрання на посаду є чіткий термін повноважень. Крім того, формулювання законопроекту суперечать ст. 19 Конституції України, яка говорить, що всі державні чиновники повинні діяти в рамках закону і в межах своїх повноважень.

Крім того, Сметана нагадав, що на відміну від процедури призначення членів Нацради процедура пролонгації ліцензії на мовлення в законі прописана як автоматична у разі нерозгляду питання уповноваженим органом.

“Підставою, чому сьогодні є можливість у Нацради відмовити нам у продовженні ліцензії, є штучно створені умови. Зокрема, було порушено право ліцензіата на зміну програмної концепції мовлення. Воно прямо передбачено й випадки відмови у задоволенні цього права передбачені”, – нагадав він.

Першу заяву “112 Україна” Нацрада не розглянула у встановлені терміни, а консультації з цього питання були непрозорими. Після цього телеканал подав ще 33 аналогічні заяви.

“Всього було розглянуто 34 заяви кожного з мовців, тобто можна множити на 5. І всі ці рази нам було відмовлено в переоформленні програмної концепції. Крім того, остання заява, яку ми подали 18 травня минулого року, все ще не розглянута, вона більше року лежить у Нацраді”, – повідомив Сметана.

За його словами, якби Нацрада вчасно розглянула заяви, то сьогодні не було б ніяких підстав для позбавлення телеканалу “112 Україна” права на мовлення та непродовження ліцензії.

Нагадаємо, сьогодні Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила безпрецедентне рішення – позбавив телеканал “112 Україна” цифрових ліцензій на мовлення.

Канал продовжує мовлення і доступний для своїх глядачів на супутнику, в кабельних мережах і в інтернеті.

Джерело: www.112.ua

Close