Новини України та світу

Нацбанк: Немає підстав для оголошення дефолту за зовнішнім боргом

На сьогоднішній день міжнародні резерви України становлять близько 25 млрд дол. США – достатньо, щоб виконувати необхідні платежі

Нацбанк не бачить причин для розмов про дефолт або припинення виконання зобов’язань України за зовнішнім боргом. Про це заявив заступник голови Національного банку Олег Чурій в ефірі телеканалу “Україна 24”, повідомляє прес-служба регулятора.

“Національний банк має високий запас міцності. На сьогоднішній день міжнародні резерви України становлять близько 25 млрд дол. США. Є всі можливості виконувати необхідні платежі”, – відзначив Чурій.

Він запевнив, що економика України значно краще підготовлена до викликів, ніж будь-коли в минулі роки.

Банківська система, яка раніше ставала каталізатором кризових явищ, очищена і добре капіталізована, тому не може зробити неприємних “сюрпризів” економіці, наголосив заступник голови НБУ.

18 березня повідомлялося, що Національний банк вводить довгострокове рефінансування банків на строк до 5 років на додаток до стандартних короткострокових інструментів рефінансування.

Раніше НБУ повідомляв, що через закриття кордонів іноземна валюта постачається в Україну з затримкою, а в банках бракує валюти. “ПриватБанк” і “Альфа-Банк” перевели всі валютні операції в онлайн.

 

Джерело: www.112.ua

Facebook
Close