Новини України та світу

На виборах в Австрії лідирує “Австрійська народна партія” екс-канцлера Курца

На другому місці – “Соціал-демократична партія Австрії”, на третьому – правопопулістська “Австрійська партія свободи”

Джерело: 112.ua

На виборах в Австрії лідирує "Австрійська народна партія" екс-канцлера Курца

На парламентських виборах в Австрії, за даними попередніх підрахунків, лідирує консервативна “Австрійська народна партія (АНП), очолювана колишнім канцлером країни Себастьяном Курцем. Про це повідомляє Deutsche welle.

Новини за темою: Президент Австрії відправив уряд Себастьяна Курца у відставку

“Австрійська народна партія” набирає 38,4 % голосів. На другому місці – “Соціал-демократична партія Австрії” з 21,8%, на третьому – правопопулістська “Австрійська партія свободи”, яка отримала 16,1% голосів виборців.

Партія “Зелених” посіла четверту сходинку у виборчій гонці, отримавши 13,9% голосів. На п’ятій позиції опинилася ліберальна “Нова Австрія” з 7,8 % голосів виборців.

Новини за темою: Курц оголосив про дострокові вибори в Австрії у зв’язку зі скандалом навколо колишнього віце-канцлера

Головне питання полягає в тому, чи зможуть партії правого політичного спектру  – АНП і АПС – сформувати коаліційний уряд. У травні парламент висловив недовіру уряду, сформованому на підставі такого союзу, після того, як екс-лідер АПС, колишній віце-канцлер Хайнца-Крістіан Штрахе потрапив у скандал, пов’язаний з оприлюдненням відео за участю племінниці російського олігарха. Запис свідчить, що в 2017 році Штрахе в готелі на Ібіці пропонував росіянці держконтракти в обмін на незаконну фінансову допомогу його партії. В результаті коаліція розпалася і були оголошені дострокові парламентські вибори.

Новий лідер АПС Норберт Хофер неодноразово заявляв про своє бажання повернутися до уряду.

Джерело: www.112.ua

Close