Новини України та світу

На сєвєродонецькому “Азоті” усунули витік аміачної води, забруднення міста не відбулося

300 літрів аміачної води витікло внаслідок пориву на трубі, якою вона транспортувалася

Джерело: 112.ua

На сєвєродонецькому "Азоті" усунули витік аміачної води, забруднення міста не відбулося

27 серпня близько 21 години на ПАО “Сєвєродонецьке об’єднання “Азот”” стався витік аміачної води, його оперативно усунули. Про це повідомляє прес-служба міської ради Сєвєродонецьку. 

Відомо, що ввечері 27 серпня в Сєвєродонецьку був штиль, тому забруднення атмосфери міста не відбулося. Міська рада прохає дотримуватися спокою.

Кореспонденту “Укрінформу” прокоментувала ситуацію одна з природоохоронних служб Луганської області: “Інцидент дійсно мав місце, але він не був аж занадто небезпечним. Стався порив на трубі, якою транспортується так звана аміачна вода. Кількість рідини, що встигла витекти – 300 літрів; порив було ліквідовано протягом півгодини. Небезпеки для здоров’я жителів міста немає”. Співбесідник просив не називати його і ім’я. 

Новини за темою: У Сєвєродонецьку третю добу горить хімзавод “Азот”

Сєвєродонецьке об’єднання “Азот” є третім за розміром в Україні виробником аміаку і одним з найбільших у Європі підприємством хімічної промисловості з виробництва азотних добрив, метанолу, оцтової кислоти, товарів побутової хімії та іншої хімічної продукції. 

За інформацією Фармацевтичної енциклопедії, аміак одержують каталітичним синтезом азоту й водню під високим тиском при температурі 550 °С. При внутрішньому вживанні він викликає сильний біль у порожнечі рта, горлі та шлунково-кишковому тракті з виникненням набряку, кашлю, блювання і шоку. Вдихання аміачних парів спричиняє чхання, кашель набряк легенів і подразнення очей. 

Джерело: www.112.ua