Новини України та світу

На сайті президента переселенець зареєстрував петицію про відновлення залізничного сполучення України з Кримом

На автоперевезення до Криму встановлена монополія, пасажиропотік збільшується, ціни на квитки з кожним разом підвищуються

Джерело: 112.ua

На сайті президента переселенець зареєстрував петицію про відновлення залізничного сполучення України з Кримом

На сайті президента України зареєстрована петиція з пропозицією відновити залізничне сполучення материкової України і окупованого Росією Криму. Відповідний документ був розміщений 25 липня, як зазначено в Інтернет-представництві глави держави.

“Пустити потяги в АР Крим на початку руху поїздів через Кримський міст в грудні 2019 року!!!”, – йдеться у зверненні переселенця, жителя Севастополя Ростислава Кохно.

Новини за темою: У Євросоюзі відмовлятимуть у шенгенській візі кримчанам, які отримали паспорт після анексії півострова

За його словами, минуло майже п’ять з половиною років як 26.12.2014 р. з київського вокзалу вирушив останній поїзд до Сімферополя. З тих пір перевезеннями до АР Крим займаються нелегальні перевізники шляхом доставки пасажирів автобусами до адміністративної межі з півостровом з пересадкою в інший транспортний засіб на іншій стороні.

З урахуванням того, що на перевезення даного типу встановлена монополія, пасажиропотік у цьому напрямку збільшується, ціни на квитки з кожним разом підвищуються, зазначає автор петиції.

Новини за темою: РФ не пустила Моніторингову місію ООН з прав людини до анексованого Криму

Не зважаючи на те, що люди вже звикли платити величезні суми “за проїзд” в кишеню “винахідливим підприємцям”, бронювати собі місце мало не за місяць, стояти під відкритим небом у черзі на прикордонний і митний контроль, існує необхідність налагодити транспортне сполучення з Кримом.

“Нехай повернення АР Крим під українську юрисдикцію ще за горами, і хоча б дайте можливість українцям вільно відвідувати українську ж територію в АР Крим”, – наголошує Кохно.

За його словами, не потрібно будувати нові залізничні шляхи, інфраструктура давно налагоджена.

Треба, щоб президент Володимир Зеленський прийняв указ про скасування заборона на залізничне сполучення до Криму, і пустити потяги через Кримський міст, до грудня 2019 року.

“Тому що якщо потягнути з цим ще, то там ми вже зі своїми потягами нікому не будемо потрібні”, – зазначає переселенець.

Для розгляду петиції необхідно 25 тис. голосів громадян. До кінця збору підписів залишається 91 день.

Нагадаємо, крім транспортної блокади ж/д сполучення з Кримом, з 2015 року почали здійснюватися перші спроби економічної блокади півострова.

Економічна блокада Криму з боку України – дії активістів громадських організацій України та офіційні заходи українського керівництва щодо зменшення економічних зв’язків з територією Криму, приєднаного до Російської Федерації у лютому-березні 2014 року. Блокада Криму включає припинення поставок продовольства, пошкодження ліній електропередач на території Херсонської області, припинення вантажного залізничного, транспортного сполучення і товарообігу з Кримом.

На момент написання матеріалу під петицією підписався 91 людина при необхідних для розгляду 25 тис. До кінця збору підписів залишається 91 день.

Докладніше на РБК:
https://www.rbc.ru/rbcfreenews/5d3ba3f79a79472a0d45a4c7?from=newsfeed
Джерело: www.112.ua