Новини України та світу

МВС закликає Мінфін спільно боротися з ухиленням від сплати роздрібного акцизу з продажу сигарет

МВС закликає Мінфін спільно боротися з ухиленням від сплати роздрібного акцизу з продажу сигарет

Міністерство внутрішніх справ та Міністерство фінансів домовилися на законодавчому рівні усунути можливість ухилення від сплати роздрібного акцизу з продажу сигарет. Про це на колегії МВС заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, повідомляє видання “Главком”.

Джерело: 112.ua

“Ми повинні покласти край ринку контрабандних сигарет та їх контрафактному виробництва”, — сказав Арсен Аваков.

Він навів дані Державної фіскальної служби, що свідчать про те, що 50% роздрібної та оптової торгівлі сигаретами знаходиться в тіні. У 2018 році це призвело до втрат державного та місцевих бюджетів на рівні 2,5 млрд гривень.

“На сьогоднішній день існує дві проблеми. Перша — це надходження контрабандним шляхом транзитних сигарет в Україну і переміщення їх в Європу. Друга — існування “сірих” схем, що допускають ухилення від сплати податків”, — зазначив заступник глави МВС Ігор Купранец.

Згідно з наведеними на колегії МВС даними міжнародної компанії KPMG, Україна є найбільшим постачальником контрабандних сигарет на європейський континент, при цьому одним з головних джерел проблеми є неврегульоване внутрішній ринок України. За останній рік частка нелегальної тютюнової продукції збільшився в 7 разів, а втрати бюджету в 2018 році склали 3 млрд гривень. Другою найважливішою проблемою є ухилення підприємцями від роздрібного 5% податку при реалізації тютюнових виробів.

На колегії МВС заступник Авакова розповів, що схеми ухилення від сплати податків діє в системі роздрібної торгівлі тютюновими виробами: крім втрат держави від недоотриманого 5% акцизу з роздрібних продажів, Україна втрачає гроші від формування фіктивного податкового кредиту з ПДВ такими “сірими” операторами. Так тільки за перше півріччя 2019 року втрати бюджету за недоплаченого акцизу складають близько 700 млн грн.

Органи поліції вживають активні заходи для блокування дій підприємств, залучених до незаконні схеми на тютюновому ринку.

“Ми провели ряд санкціонованих обшуків, в результаті яких накладено арешт на рахунки 52 підприємств, діяльність яких пов’язана з конвертацією грошей, на суму понад 1 млрд грн..Генеральна прокуратура направила повідомлення про подію Державної фіскальної служби для здійснення контролю”, — розповів заступник міністра МВС.

Ігор Купранец звернувся до присутньої на колегії МВС міністру фінансів Оксані Маркаровойс проханням посилити координацію Державної фіскальної служби з органами поліції в боротьбі з незаконним обігом тютюнових виробів і схемами ухилення від сплати податків.

“Я хочу через міністра внутрішніх справ звернутися до міністра фінансів і попросити у Оксани Сергіївни (Маркарової) допомоги податкових органів. Першу частину роботи ми зробили. Надалі без участі органів податкової міліції, без нашої спільної роботи, ми просто не втримаємо ситуацію”, — сказав заступник міністра МВС.

Джерело: www.112.ua