Новини України та світу

МВФ завершив дискусію щодо нової програми для України – висновки місії

Місія МВФ перейшла до обговорення нової трирічної угоди щодо розширеного фінансування для України.

МВФ завершив дискусію щодо нової програми для України – висновки місії

Місія Міжнародного валютного фонду завершила дискусію з Києвом щодо нової трирічної угоди про розширене фінансування (EFF) для України і приступила до обговорення.

У МВФ відзначили продуктивність переговорів про фіскальну і грошову кредитну політику в країні, а також про ключові кроки реформ. Глава місії ван Рон Роден також підкреслив важливість незалежності Національного банку і забезпечення фінансової стабільності.

Проте, зростання економіки в Україні дуже низьке, щоб помітно скоротити розрив у доходах з сусідами України. ВВП на душу населення (у перерахунку за ПКС) в Україні всього 20% від середнього у ЄС. Це другий найнижчий рівень серед усіх країн Центральної та Східної Європи, констатують у МВФ.

У місії зазначають, що зростання стримують слабке ділове середовище, повсюдна корупція та значні частини економіки, в яких домінують неефективні держпідприємства або олігархи.

Згідно з висновками МВФ, Україні все ще потрібно провести судову реформу, побороти корупцію, відкрити ринки, особливо в енергетичному і сільськогосподарському секторах, а також знизити роль держави і олігархів в економіці.

Обговорення нової програми продовжиться у найближчі тижні.

Джерело ФАКТИ. ICTV
27.09.2019