Новини України та світу

Міжнародна редакційна рада вимагає від української влади втрутитися в ситуацію навколо NewsOne і не допустити анулювання ліцензії телеканалу

Міжнародна редакційна рада вимагає від української влади втрутитися в ситуацію навколо NewsOne і не допустити анулювання ліцензії телеканалу

Джерело: 112.ua

Свобода слова, громадянські права – є головним індикатором демократичного розвитку і зрілості країни. Журналісти і суспільство мають право на різні точки зору, позиції і погляди на розвиток держави, яка дотримується демократичних цінностей і декларує руху в бік Європейського Союзу.

На жаль, протягом останніх п’яти років, Україна неодноразово опинялась у центрі повідомлень про насильство над журналістами і спроби впливу влади на роботу незалежних ЗМІ. Неодноразово повідомлялося про тиск на ЗМІ з боку офісу Президента Порошенко через силові відомства і підконтрольну Національну раду з питань телебачення і радіомовлення. Після зміни влади і фактично повного перезавантаження правлячої еліти в Україні, в Європі чекають, що факти переслідування незалежних ЗМІ залишаться в минулому. Тим не менш, тривожні питання і обурення викликає ситуація, яка сьогодні складається навколо новинних мовників України.

Після появи тривожних новин навколо телеканалу “112 Україна” – обстріл офісу телеканалу і появи в ЗМІ інформації про підготовку арешту активів телекомпанії на користь представників нової української влади, не меншу тривогу викликають залякування журналістів телеканалу NewsOne і заяви члена Національної ради України по телебаченню і радіомовленню Сергія Костинського, який заявив про вже прийняте рішення відправити в суд позов про анулювання ліцензії телеканалу.

Проблема цієї заяви не тільки в тому, що Національна рада є колективним органом, а заява Костинського є нічим іншим як тиском на ЗМІ і нівелюванням правових норм і процедур, але і в тому, що телеканал може стати жертвою органу, який практично в цьому ж складі неодноразово звинувачувався українськими ЗМІ в тиску і роботі в інтересах попереднього Президента. У тому числі такі звинувачення лунали і з вуст нинішніх представників влади, в минулому – представників опозиційних ЗМІ.

Ми також сподіваємося, що збігом є те, що заява Костинського прозвучало в той же день, коли на NewsOne планувався вихід інтерв’ю з екс-народним депутатом України Олександром Онищенком, який відкрив корупційні схеми і відкрито звинуватив екс-президента Порошенко в корупції.

Не меншу стурбованість, напередодні засідання Національної ради 5 вересня, викликають документи, на підставі яких буде обговорюватися рішення про позбавлення телеканалу ліцензії. Акт перевірки, проведений Національною радою і який є в нашому розпорядженні, базується на суб’єктивних судженнях і не має під собою фактажу, який вказував би на те, що телеканал маніпулював або не працював за стандартами журналістики. Приводом для позбавлення телеканалу права мовлення, згідно з актом перевірки, служать виступи політиків і громадських діячів, зроблені ними в прямому (!) ефірі. Упускаючи те, що в цих заявах не йшлося про розпалювання ненависті і нетерпимості, у ХХІ столітті в Європі, право на мовлення може втратити телеканал за слова гостей ефіру, які підтримуються суспільством і є частиною суспільно-політичного життя країни.

Ми вважаємо, що таке рішення, в разі підтвердження слів Костинського про прийняте рішення до розгляду відповідно до процедури, стане гучним сигналом Заходу, що незважаючи на зміну влади, ситуації зі свободою слова в Україні не покращилася, а країна рухається в зворотному напрямку від демократичних цінностей. Ми закликаємо українську владу втрутитися в ситуацію навколо одного із самих популярних українських новинних телеканалів, не допустити політичної розправи над журналістським колективом, створити рівні умови для роботи ЗМІ в країні. Ми просимо звернути увагу на роботу регулятора – Нацради з телебачення і радіомовлення, і перезапустити його роботу у форматі органу розвитку журналістики та медіа в Україні, а не тиску на ЗМІ і цензури, як це було за попередньої влади.

Нагадаємо, в партії “Опозиційна платформа – За життя” заявили, що правове свавілля і боротьба з незалежними ЗМІ стали візитівкою нової, так званої демократичної влади.

Джерело: www.112.ua