Новини України та світу

Міські пляжі Одеси знову у водоростях: чи загрожує це здоров’ю людей

Пляжі Одеси знову позеленіли. Відпочивальники скаржаться на велику кількість водоростей у воді та на березі моря. Чи безпечно там людям купатися з’ясовували кореспонденти 24 каналу.

Одеситка Ольга скаржилася на якість води у морі поблизу пляжу “Золотий берег”. “Ми прийшли сюди о 10 годині й вода була брудна. Потім більш-менш ці водорості стали розмиватися. А зараз взагалі просто жах. Вона така зелена, ніби туди налили глини. Дуже брудна”, – розповіла одеситка Ольга Майданнік.

Через наплив водоростей більшість відпочивальників засмагають на березі, а не плавають у воді. Проте дехто вдається до хитрощів – на матраці відпливають на глибину й звідти пірнають.

Сьогодні дуже свіжа вода, холодненька. Єдине, що багато водоростей. Переважно вони всі із пірса йдуть на берег,
– додав одесит Павло Чезур.

Міські пляжі Одеси знову у водоростях: чи загрожує це здоров'ю людей

А от туристів водорості не лякають. Переконують, що вже як приїхали на море, то мусять купатися. Мовляв, це одесити можуть чекати, бо море у них під боком завжди.

Вітер з тої сторони. Водорості приплили сюди у хвилеріз. Проте, коли вітер переміниться й водорості в море знесе. Тому все чудово. А чого сюди їхати, якщо не купатися,
– заявив турист із Києва В’ячеслав.

Науковці пояснюють, що водорості розмножилися через спекотну погоду в Одесі та рясні дощі, які напередодні вирували у Києві. Біогенні речовини знесло у Чорне море Дніпром. І припускають, що невдовзі зелених плям на пляжах стане ще більше.

“Річковий стік через якийсь час принесе до нас більший викид води, в якому будуть біогенні реакції. Звісно, що вони будуть стимулювати автотрофні процеси розвитку водоростей. При цьому ситуація погіршується тим, що розташовані берегоукріплювальні споруди практично концентрують цю масу в конкретних ділянках пляжу”, – пояснила заступниця директора Інституту морської біології НАН України Галина Мінічева.

Міські пляжі Одеси знову у водоростях: чи загрожує це здоров'ю людей

Проте вчені заспокоюють, що цей вид водоростей загрози людям не несе. На відміну від тих, котрі заполонила пляжі Одеси в червні. Ті були зелено-синього кольору і виробляють небезпечний для людини ціанотоксин.

Джерело Телеканал новини «24»
31.07.2019

Close