Новини України та світу

Минув рік з дня нападу на Катерину Гандзюк – убивство не розкрито

У кримінальному провадженні збігають визначені законом терміни і є ризик його закриття, повідомляють із посиланням на дані адвоката батька громадської активістки

Джерело: 112.ua

Минув рік з дня нападу на Катерину Гандзюк - убивство не розкрито

Минув рік з дня, коли громадську діячку та виконуючу обов’язки керуючої справами Херсонської міської ради Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою. Прізвища замовників нападу досі офіційно не названо.

Нагадаємо, 31 липня 2018 року на радника мера Херсона Катерину Гандзюк напали біля під’їзду її будинку: громадську діячку облили кислотою. На початку листопада на 34-му році життя Гандзюк померла через поліорганну недостатність та хімічні опіки 30-39% тіла.

У червні 2019 року суд затвердив угоди зі слідством п’ятьох фігурантів справи вбивства Катерини Гандзюк — Сергія Торбіна, Микити Грабчука, Віктора Горбунова, В’ячеслава Вишневського, Володимира Васяновича.

  • Сергія Торбіна (визнаний організатором) засудили до 6 з половиною років позбавлення волі,
  • Микиту Грабчука (обвинувачений у скоєнні нападу) до 6 років,
  • Володимира Васяновича, В’ячеслава Вишневського (визнані спостережниками) – до 4 років,
  • Віктора Горбунова (обвинувачений у купівлі кислоти) – до 3 років.

Разом з тим, Генпрокуратура України зупинила досудове розслідування у відношенні підозрюваних Владислава Мангера і Олексія Левіна в організації вбивства Катерини Гандзюк.

Новини за темою: ТСК щодо розслідування нападів на активістів: Справи безпідставно закриваються, замовників не знайдено

Колишнього помічника народного депутата Ігоря Павловського підозрюють в організації умисного вбивства Катерини Гандзюк. На початку квітня йому “пом’якшили” підозру, й змінили обвинувачення зі співорганізації на замовчування вбивства. Запобіжний захід у вигляді арешту змінили на нічний домашній арешт з носінням електронного браслета. Проте коли термін запобіжного заходу сплив, його не продовжували. Нещодавно ГПУ спрямувала до суду обвинувачення стосовно Павловського.

Батько Катерини Гандзюк не раз заявляв про причетність до скоєння злочину очільника Херсонської ОДА Андрія Гордєєва чи його заступника Євгена Рищука. Проте генпрокурор Юрій Луценко заявив, що у слідства немає доказів їх причетності до убивства громадської діячки.

Новини за темою: “Про справу Гандзюк говорить увесь світ, але Зеленському не до того”. Лист батька Катерини до президента

Джерело: www.112.ua