Новини України та світу

Мінкульт має намір направити 29 млн гривень на закупівлю книг в українські бібліотеки

Книги будуть надані тільки тим бібліотекам, які покажуть план своєї роботиМіністерство культури, молоді і спорту має намір направити близько 29 млн гривень на закупівлю книг в українські бібліотеки. Про це повідомила заступник міністра культури, молоді та спорту Ірина Подоляк на прес-конференції у вівторок, передають “Українські Новини”.

“У нас була велика дискусія про те чи закуповувати, яку кількість закуповувати, який відсоток коштів державного бюджету направити на те, щоб закуповувати книги… В цьому році із коштів Українського інституту книги виділено близько 29 млн гривень”,- сказала Подоляк.

Також вона зазначила, що книги будуть надані тільки тим бібліотекам, які покажуть план своєї роботи і що вони будуть робити з книгами.

За словами заступника міністра, на даний момент в Україні налічується близько 33 тис. бібліотек, понад 15 тис. з них є публічними.

“По Україні вже оцифровані близько 6 тис. бібліотек і спільно з Міністерством цифрової трансформації планується оцифровувати ще більше”, – підкреслила Подоляк.

Крім того, Подоляк вважає, що важливою проблемою є розмір заробітної плати бібліотекарів, тому планується ввести додаткові критерії роботи, виконання якої дозволить працівникам бібліотек отримувати зарплати вище.

Раніше міністр культури, молоді і спорту Володимир Бородянський заявив, що Державний бюджет України з 2020 року буде фінансувати подорожі школярів.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close