Новини України та світу

Міністр навколишнього середовища Польщі назвав забруднення Вісли екологічною катастрофою

Поляків закликають не використовувати для миття воду з Вісли, а також не пити, не купатися в ній

Джерело: 112.ua

Міністр навколишнього середовища Польщі назвав забруднення Вісли екологічною катастрофою

Міністр навколишнього середовища Генрык Ковальчук назвав забруднення Вісли екологічною катастрофою. Про це повідомляє RMF 24.

Ковальчук в середу також повідомив, що стічні води, які потрапляють у річку, становлять загрозу для здоров’я людини і навколишнього середовища. 

Польський центр державної безпеки (RCB) закликає населення не пити і не використовувати воду з Вісли для миття, а також не купатися і не займатися водними видами спорту в річці. 

У четвер міністр охорони здоров’я Польщі Лукаш Шумовий і місцева влада заявили, що вони уважно стежать за рівнем забруднення річки відтоді, як проблема почалася пізно увечері у вівторок.

У той же час Лукаш Шумовий порадив людям не купатися у Віслі і кип’ятити воду перед використанням навіть для чищення зубів. 

Новини за темою: У Полтавській обл. через зливи та попадання нечистот у річку може виникнути екологічна катастрофа

Польська влада попередила жителів міст, розташованих уздовж річки Вісли, про “кризову” ситуацію після виходу з ладу варшавського колектора. 

Причиною проблеми стала аварія на заводі “Чайка” у Варшаві, яка трапилася пізно увечері у вівторок. Повідомляється, що на станції очистки стічних вод “Чайка” вийшли з ладу колектори. Сьогодні вранці повідомлялося, що в Віслу кожну хвилину надходить майже 200 тонн стічних вод в хвилину. 

Прокуратура веде розслідування події. 

Завод “Чайка” призначений для очищення стічних вод Варшави і прилеглих муніципалітетів.

Джерело: www.112.ua