Новини України та світу

Міністр інфраструктури пропонує розмитнювати авто за об’ємом двигуна

Це дозволить знизити корупцію на митницях.

Міністр Інфраструктури України Власдилав Криклій в інтерв’ю “Економічній правді” заявив, що формула розмитнення, яка передбачає ставки податків в залежності від об’єму двугуна, є менш корупційною, ніж від митної вартості.

“Я… пропоную, щоб ввести, як у Грузії, долар, два, або три з “кубіка”. Як варіант звучав, ввести коефіцієнт на марку, і все, – говорить Криклій. – Тоді буде проста формула, ніколи не буде спекуляцій, що та машина в гіршому стані, та в дешевшому стані. Замовляють якісь послуги оцінювачів, ті занижують вартість, і починається вся ця корупційна історія. Я за дуже прості та примітивні алгоритми. Бо там, де все примітивно, немає корупції. Там, де починається якась важка калькуляція, там одразу з’являється корупція”.

Втім, для введення такої формули потрібну будуть ретельні розрахунки. “Але тут і інша проблема, яку я чудово розумію. Це ж прогноз надходжень до бюджету, ці всі речі закладаються в бюджет, на ці речі з бюджету будуються дороги, забезпечується медицина, освіта. І звісно, зробити доступно, дешево, щоб нічого не йшло до бюджету, значить десь на відповідну суму менше щось буде профінансовано.

Тому тут я не готовий брати на себе відповідальність, тут треба точно консультуватися з Мінфіном, точно дивитися прогнози надходжень і як це вплине на баланс”, – говорить Владислав Криклій.

Джерело Телеканал новини «24»
28.09.2019

Close